Křemelina: dávkování, praktické rady a osobní zkušenosti

Praktické rady o jejím užívání – jak často, jak dlouho, jaké množství, v jaké formě. Jak dlouho vydrží 1 KG křemeliny?

Prosím čtěte zde:

Často dostáváme dotazy, jak často, jak dlouho, jaké množství a jak používat křemelinu. A také jak dlouho vydrží třeba 1kg balení.

V první řadě podotýkám, že nejsem ani výživový poradce, ani zdravotník či odborník na biochemii lidského těla. To, jak jsem se já a můj partner dostali ke křemelině a proč byla křemelina naší volbou, napíši ve svém jiném povídání 🙂

Jsem dlouholetou a spokojenou uživatelkou křemeliny DiatomPlus. Na značku nesmím zapomenout!

Křemelinu užívá celá má rodina, můj partner, naši přátelé i naše zvířata a rostliny.
Máme tedy na sobě prakticky ověřeno, jak nejlépe ji dávkovat a užívat. Je nutné si připomenout, že každý z nás jsme originál, není shodného člověka, tak jako není jediná sněhová vločka stejná s jinou vločkou. Každý je jiný, má jiné zatížení, onemocnění, zvyklosti, chutě…
Proto je lepší se držet zlatého středu a používat svůj vlastní rozum a naučit se vnímat své tělo a pocity.
Podle vlastních zkušeností a také ze zkušeností našich zákazníků, doporučujeme začínat s nízkou dávkou, například s čajovou lžičkou do vámi zvoleného nápoje. Postupně, podle chuti, pocitů, když cítíme, že si dávku můžeme navýšit, tak přejdeme na dvě čajové lžičky.
Křemelinu můžeme užívat 1x až 2x denně a postupně navyšujeme naši denní dávku na jednu až dvě polévkové lžíce.
Kdy navýšit, je opravdu individuální záležitost každého z nás. Neexistují na to žádné tabulky a hlavně – ani mi lidé nejsme roboti, kteří mají své nalinkované programy a předpisy. Prostě vezměme rozum do hrsti a nebojme se rozhodovat sami podle našich pocitů a podle signálů našeho těla.

20160827_090541-02

JAK ČASTO UŽÍVAT KŘEMELINU V DENNÍ DÁVCE?

My osobně užíváme křemelinu v ranních nebo dopoledních hodinách, před snídaní, při snídani, nebo po snídani. Dáváme si 2 polévkové lžíce v 90% při našem ranním snídaňovém rituálu ve smoothy (ovocný mix) a tím pak už máme hotovo – nastartovali jsme náš den vitamínovoenzymovokřemelinovou BOMBOU.

PO JAK DLOUHOU DOBU JE NEJLEPŠÍ UŽÍVAT KŘEMELINU?
Nechci působit jako laciný prodejce, který chce za každou cenu vnucovat své zboží, ale pokud mám psát o našich vlastních zkušenostech, tak my užíváme křemelinu již 2 roky s několika denními přestávkami, kdy jsme někde cestovali a neřešili náš denní zdravotní rituál s křemelinou.
Obecně se doporučuje 90 denní (3 měsíční) kůra a to hlavně kvůli PARAZITŮM. Ne, nelekejte se, parazity máme opravdu všichni a někteří s námi žijí v harmonické symbióze. Ovšem ti, co nám škodí a nechceme si je pěstovat v našich vnitřních útrobách (trávicí trakt, žaludek, střeva.) mohou mít až 90 denní rozmnožovací cyklus a my chceme pokrýt všechna vývojová stadia larev i dospělců. Mezi záškodníky parazity počítáme i kvasinky, plísně, bakterie, viry a jiné příšerky.
Proto minimální doba podávání křemeliny by měla být po dobu 3 měsíců. Pak si můžeme dát pauzu nebo pokračovat dále. Záleží na nás, co od křemeliny očekáváme.

kremelina-diatomplus3

DO JAKÉHO NÁPOJE JE NEJLEPŠÍ PŘIDAT KŘEMELINU?

Do H2O, nejlépe do čisté vody, upravené v osmóze, destilované, ze studánky… A to je již naše další volba. Chuť křemeliny v nápoji souvisí s množstvím křemeliny a množstvím vody. Pokud si dám do 2 dcl vody 2 polévkové lžíce křemeliny, budu mít opravdu problém vypít tento opravdu hustý nápoj. Například v 7dcl sklence s vodou, do které přidáme 1 polévkovou lžíci křemeliny, není mírně jílovitá chuť ani cítit. Vše záleží na našich chuťových buňkách a ředění. Kamarádka se mi svěřila, že miluje nápoj s křemelinou pro její neutrální mírně zemitou chuť, která také souvisí s obsahem minerálů, který je u každé křemeliny rozdílný. Množství minerálů je ovlivněno místem těžby.
Naše křemelina pochází ze sladkovodního naleziště v Usa ve slunné Nevadě, nalezišť s křemelinou je po celém světě více, ale jen pár je určeno k lidské spotřebě. Ale zpět k původní otázce: Do jakého nápoje přidávat křemelinu? Můj partner jí rád pije v čisté vodě, hned ráno nalačno po probuzení. Tak se podpoří větší detoxikace. Já preferuji můj smoothy ovocný mix, kdy si do nápoje přidávám vše možné, co mi přijde pod ruku – ovoce, sušené listy olivy, rakytník, šípkový prášek atd…
Vy si můžete zvolit cokoliv – ovocný, zeleninový nápoj, vodu, čaj… nápoj nesmí být horký! Zničil by se detoxikační efekt kartáče křemeliny, kterým se čistí stěny střev od nánosů, hlenů, plísní, ve kterých si lebedí paraziti, plísně, viry a jiné nežádoucí potvůrky.

JAK DLOUHO MI VYDRŽÍ MOJE BALENÍ KŘEMELINY?

To záleží od nakoupeného množství, kolik osob případně i zvířátek bude křemelinu užívat, zda si budete dělat koupele, pleťové masky, vyrábět domácí zubní pasty nebo sypat křemelinu nalezeným ježečkům do bodlinek, jako to dělám já. Křemelina se dá použít mnoha způsoby, a proto jsme si jí tak oblíbili a jsme vděčni za to, že ji máme.
Jedna doporučená denní dávka je 1 polévková lžíce, to je cca 5 gr křemeliny, 2 polévkové lžíce jsou tedy 10 gr , pokud se nepletu a to doufám, že ne :-), na jednu jedinou osobu.

  • 250 g při dávce 1 lžíce na jednu osobu vydrží 50 dní / 2 polévkové lžíce vydrží na 25 dní
  • 500 g při dávce 1 lžíce na jednu osobu vydrží 100 dní / 2 polévkové lžíce vydrží na 50 dní
  • 1000 g při dávce na jednu osobu vydrží 200 dní / 2 polévkové lžíce vydrží na 100 dní
  • 1500 g při dávce na jednu osobu vydrží 300 dní / 2 polévkové lžíce vydrží na 150 dní

To jsou standartní námi nabízená balení, ale pokračovat můžete až k 18 kg i více – i taková množství jsme schopni vám dodat.

My máme větší spotřebu křemeliny. Užíváme jí až 2 polévkové lžíce, čistíme si s ní zuby a také si s přítelem děláme křemelinové pleťové masky na obličej. Nesmím zapomenout na našich 10 zvířátek, 8 koček a 2 psy, kteří dostávají křemelinu pravidelně ve své krmné dávce.

Snad jsem odpověděla na většinu vašich velmi častých dotazů, ale pokud je vám něco nejasného, prosím neváhejte se zeptat na cokoli, co budete potřebovat ohledně užívání křemeliny. Je to náš favorit v přírodních prostředcích, otestován na nás a stále využíván ve prospěch našeho zdraví, které je na 1 místě vždy a všude.

Děkuji, že jste dočetli až sem.

Zdraví vás a hodně štěstí s křemelinou vám přeje

Lucie

(Doporučuji potravinářskou křemelinu DiatomPlus, která je testována a certifikována na zdravotní nezávadnost).

Napsat komentář