PŘÍRODNÍ KARTÁČEK NA ZUBY

Jak přežili bez tak základní pomůcky?

Odpověď je jako vždy v přírodě. Přírodní kartáček.

Příroda totiž vytvořila dokonalý zubní kartáček přesně splňující všechny potřeby naší ústní hygieny. A jak to že jste o něm nikdy neslyšeli? Příroda nenatáčí reklamy na svoje produkty. Příroda nikoho nepřesvědčuje.

Už od pradávna se k vyčištění zubů používaly části větví nebo kořenu stromu Arak ( v arabských zemích) a v Africe například z citronovníku či pomerančovníku.

Studie dokazují že tato jednoduchá technika má mnohonásobně lepší účinky na chrup než klasický syntetický kartáček.

Klacíky či kořeny

jsou z drobných vláken která dokonale odstraňují plak aniž by narušovaly sklovinu či dáseň. Příroda zašla dokonce až tak daleko, že samotné chemické složení je na míru vytvořené pro zdravé zuby. Obsahuje například fluorid, kyselinu tříselnou, síru, vitamín C, kyselinu salicylovou, saponiny, flavonoidy ve vyváženém poměru. Dokonce se o něm tvrdí že zlepšuje paměť, zrak, léčí bolest hlavy atd.

Připravili jsme pro Vás překlad věděcké studie, která dopodrobna rozebírá chemické složení a účinky kartáčku na lidské tělo.

Celkem existuje 70 benefitů přírodního kartáčku

spojených s užíváním kořínků na ústní hygienu známých ze starověké literatury, které nebyly doposud otestovány.

Studie zaměřené na ústní hygienu vždy potvrdily, že organický kartáček jednoznačně vyhrává nad zubním kartáčkem a pastou. Je nejefektivnější ve vybělení zubů (odstranění skvrn od kávy a cigaret), zabití bakterií způsobující kazy, prevence zubního kazu a kamene, zabití bakterií způsobující onemocnění dásně, zbavuje špatného dechu a vytváří příjemnou vůni. Je protizánětlivý a velmi efektivně čistí vnější mezery mezi zuby, hlavně u předních zubů.

Kde koupit přírodní kartáček ?

V našem obchodě! Máme pouze ty nejčerstvější kousky.

  1. Otevřete vakuovaný kartáček
  2. Odstraňte kousek kůry z jednoho konce, doporučujeme 2-4mm. Kůru můžete  jemně okousat.
  3. Velmi jemně začněte očištěný xylém kousat, nejlépe na stoličkách. Zároveň dbejte na to, aby jste pořádně promísily sliny s vyplavující se silicí kartáčku. To zaručí zahubení bakterií v celých ústech
  4. Následně kartáček kousejte dokud nedocílíte toho, že se xylém roztřepí tak, aby se dal použít k mechanickému odstranění plaku a zbytků jídla. Není potřeba kousat silně
  5. Nyní si pořádně a vědomě očistěte všechny zuby a mezizubní mezery, stále doporučujeme vycucávat silici a mísit se slinami
  6. Vraťte kartáček zpátky do obalu a uzavřete jej
  7. Zabalte si kartáček s sebou, ať už jdete kamkoliv.  Je dobré, mít ho vždy po ruce a dodržovat správnou ústní hygienu

U dalšího čištění není potřeba oddělovat znovu kůru. Pokud jsou štětiny stále schopné mechanicky čistit zuby pokračujeme od kroku 5. Pokud se štětiny lámou nebo čistí málo, je potřeba kartáček uříznout a začít od bodu 2.Upozornění – pokud kartáček plánujete pár dní nepoužít, zabalte konec, který používáte k čistění, do papírového ubrousku. Kartáček nechte v původním obalu, jen část zabalenou v ubrousku nechte vytaženou ven z obalu. Chraňte před přímým slunečním světlem a skladujte za pokojových teplot.

Doporučujeme čistit zuby po každém jídle.