Křemelina a její zdravotní výhody pro člověka

Křemelina DiatomPlus je organický zdroj rostlinného křemíku vzniklá z planktonu v oceánech nebo jezerech. Obsahuje 28 základních minerálů a stopových prvků (vápník, hořčík, draslík, měď, phosphor, selen, zinek, železo atd.) Křemík, jako součást oxidu křemičitého je účinný v prevenci předčasného stárnutí. Má vysoké protizánětlivé účinky a zrychluje hojení ran. Křemík je zodpovědný za uložení minerálů do kostí a to zejména vápníku. Urychluje hojení zlomenin a také snižuje jizvení v místě lomu. Vyživuje klouby, kosti, vazy, působí proti stárnutí pokožky, zlepšuje stav vlasů a nehtů.

kremelina-diatom

Hrany zkamenělých rozsivek jsou užitečné jako bezpečný a netoxický čistící prostředek na naše střeva. To je velmi účinné proti všem parazitům přítomným v trávicím traktu. Pokud budete křemelinu konzumovat přibližně 60 dní, pokryjete tím celý životní cyklus parazitů.

Velice ceněná je její schopnost pohlcovat nečistoty. Jako schránky procházejí trávicím traktem, přitahují a absorbují bakterie, viry, prvoci, houby, candida, endotoxiny. Také absorbují a odstraňují pesticidy, těžké kovy a pozůstatky léčiv. Čistí stěny střeva od hlenu a v něm usazené plísně. Zajišťuje pravidelný pohyb střev a zdravější střevo. Umožňuje lepší vstřebávání živin do organismu, stimuluje metabolismus a tím napomáhá ke ztrátě nadbytečné váhy. Snižuje cholesterol i vysoký krevní tlak.

Výhody pravidelného užívání křemeliny:

 1. Zmírnění nebo odstranění bolestivosti kloubů
 2. Zdravější pleť
 3. Zdravější vlasy, lesk a pevnost, pružnost
 4. Pravidelná stolice
 5. Odstraňuje zácpu, průjmy
 6. Zvyšuje tělesnou energii
 7. Snižuje potřebu spánku
 8. Má protizánětlivé účinky
 9. Zdravější zuby a dásně
 10. Zesiluje nehty
 11. Posiluje celkovou imunitu
 12. Snižuje chuť k jídlu
 13. Zlepšuje stav pokožky: akné, ekzémy, svědění, stařecké skvrny, vrásky
 14. Prevence osteoporózy

Doporučené dávkování:

1 až 2 čajové lžičky rozmíchané ve sklenici džusu nebo vody. Hned po rozmíchání by se měl roztok vypít. Křemelinový prášek se nerozpustí, proto tekutinu několikrát při pití promíchejte, abyste zabránili jeho usazování.

Po 1-2 týdnech užívání můžete dávky zvýšit a zaměnit čajové lžičky za polévkové lžíce. Křemelinu stačí užívat maximálně 2x denně. Je bez zápachu a bez chuti. Nadbytečné množství tělo vyloučí.
Křemelina by se neměla přidávat do teplé vody, protože působením tepla se krystaly rozpustí a užívání křemeliny ztratí svůj detoxikační efekt. Jedná se o čistý přírodní produkt, vhodný také pro děti a zvířata.

Křemelina je také vhodná pro zevní použití. Lze ji přimíchat do pleťové masky pro čistší pokožku, do zubní pasty pro bělejší zuby a zdravější dásně, nebo si ji nasypat do koupele ke zpevnění pokožky a vnějšímu pročištění celého těla.

 


 

Křemelinu koupíte na DiatomPlus.cz

Napsat komentář