Moringový Olej

Každý den většina z nás přichází do styku s různými přírodními produkty, buď v podobě přírodních kosmetických přípravků, nebo různých doplňků stravy, a čím dál tím více si uvědomujeme, že na rozdíl od těch umělých či syntetických nás neohrožují zdraví nebezpečnými vedlejšími účinky. Naopak, objevujeme jejich velkolepé přednosti a to tak po zdravotní i ekonomické stránce.

Dnes, když lidé čelí mnoha zdravotním problémům způsobených životním stylem, je ještě důležitější vyhledávat tyto přírodní zdroje.

Bohužel mnoho značek a výrobců dnes profitují z této situace a z regálů v obchodech se na nás valí krásné obaly plné usměvavých a šťastných žen, nebo reklamní bannery na internetu, které se nás snaží přesvědčit a zaručují nám, že právě ten jejich výrobek je garancí krásy a zdraví. Ale je to opravdu tak?

Pravda je taková, že většina dnes dostupných výrobků s nimiž se setkáváme je vyrobena z chemikálií a nenabízejí kromě dočasného, ​​krátkodobého vyřešení problému vůbec nic a dokonce mnoho z nich stav může ještě zhoršit. Především se to týká kosmetického průmyslu se zaměřením na péči o pokožku, pleť a vlasy, který je plný syntetických složek a chemikálií s minimálním obsahem přírodních látek.

Používání přírodních produktů vzhledem k celkovému zlepšení zdraví člověka včetně péče o pleť, pokožku a vlasy není vůbec nový koncept. Starověké praktiky jako Ayurvéda a mnoho dalších tradičních forem medicíny vždy přikládaly a přikládají důraz spoléhat se především na přírodní zdroje pro komplexní ochranu těla, zvenku i zevnitř.

moringa-oil-diatomplus-img-4

POPULARITA MORINGOVÉHO OLEJE NEUSTÁLE ROSTE

Po staletí, ještě dávno před nástupem moderní medicíny a moderních přípravků, produktů určených pro péči o vlasy, pokožku a pleť, lidé využívali a využívají přírodní prostředky, které jsou ve velkém množství k dispozici všude kolem nás.

Behenový olej nebo Moringový olej je jeden z těch přírodních produktů, které stále získávají na popularitě i když je používána již po staletí. Moringa, nazývaná také „Strom života, nebo Zázračný strom“ nabízí takové velké množství využití a benefitů, že toto pojmenování je naprosto výstižné a přesné.

Olej z moringy olejodárné není jen přechodný módní trend, používá se už tak dlouho, že jeho vlastnosti a způsoby využití jsou založeny na faktech a odborných výzkumech.

Během let popularita této výjimečné rostliny vzrostla jen proto, že čím dál tím více si uvědomujeme důležitost a potřebu vrátit se k přirozeným a přírodním prostředkům a zdrojům. Vnější prostředí kolem nás je dnes tak znečištěné a potraviny, které konzumujeme, jsou již skoro úplně bez obsahu živin a kvalita výrobků je tak nízká, že moringa, jakož i další přírodní produkty, přinášejí stabilitu a bohatý balíček zdravotních výhod do celkového života lidí a jejich zdraví.

Ještě předtím, než se dostaneme ke konkrétním vlastnostem a způsobem využití moringového oleje, pojďme se podívat na původ, historii a další fakta kolem oleje z moringy olejodárné, abychom lépe pochopili, proč se během staletí v různých tradičních medicínách Moringa stala stromem života.

ČÁSTI STROMU MORINGA A JEJICH VYUŽITÍ

Semeno: Produkuje olej, který má velký počet výhod a ty jsou podrobněji vysvětlené dále.
Květiny: Jedí se čerstvé květy pro jejich vysoký obsah draslíku a vápníku. Pokud je vložíte do vroucí vody, vznikne Vám nálev / čaj, který Vás zaručeně zbaví nachlazení a rýmy. Na nachlazení doporučujeme taktéž >>> AMLU
Lusky: Bohatý zdroj aminokyselin, vitaminů a dalších živin. Konzumujte je ještě nezralé a připravují se jako nám známé fazolky.
Listy: Jeden z nejbohatších zdrojů bílkovin mezi listovou zeleninou na Zemi. Obsahuje všechny základní vitamíny a minerály.

Přečtěte si vše nejdůležitější o Moringovém prášku: 18 VÝHOD MORINGY OLEJODÁRNÉ V PRÁŠKU

Co je olej z Moringy olejodárné?

Moringový olej se vyrábí ze semen Moringy oleifera (u nás známější jako Moringa Olejodárná). Zatímco si většina lidí myslí, že se jedná o běžnou potravinovou složku, jako je tomu u jiných běžných olejích, faktem je, že v těchto semenech se toho ukrývá mnohem více.

Olej se extrahuje ze semen a používá se k mnoha účelům. Jeho podmanivé účinky znala již královna Kleopatra a je také známý jako Behenový Olej čemuž vděčí vysoké koncentraci kyseliny behenové.

Zdravotní a léčivé vlastnosti Moringového oleje se datují již od starého Řecka a Říma. Moringa je přirozeně se vyskytujícím a rostoucím stromem na úpatí Himalájí. V průběhu staletí se tento strom rozšířil v tropických a subtropických oblastech a také se změnil. Vyskytuje se již přibližně v 82. zemích. Známých je nám 13 druhů Moringy a nejznámější je Moringa oleifera. Je to malý opadavý strom, který roste maximálně do výšky 15 metrů a však za už za rok může dotáhnout výšky 4 metry a 30 cm za měsíc. Má malé, zelené, oválné listy dlouhé až 2 cm, které se dají jíst za syrova a většinou se využívají ve studené kuchyni do salátů. Vařené listy se používají jako vařená zelenina, do omáček a polévek. Z listů se také dělá vynikající čaj bohatý na vitamíny.

Bežně používané názvy:

 • Ben Olej
 • Behenový olej
 • Zázračný Olej / Miraculous Oil
 • Paličkový olej

Historie Moringového oleje

moringa-egypt-img

 

Moringový olej se zmiňuje již v Indických vědeckých písemnostech 5000 let starých, jako silný přírodní léčivý prostředek. Následně si Moringa a ayurvéda skřížili cesty a jako v jiných tradičních medicínách i v ní je Moringa Olejodárna jednou ze základních léčebných přírodních produktů při léčení nespočetného množstí onemocnění a poranění.

Každá jedna část Moringového stromu je považována za lék na více než 300 různých typů zdravotních problémů. I dnes je moringa důležitou součástí tradiční medícíny a je také využívána v moderní medicíně.

Existenci a pozitivní vlastnosti moringového oleje zaznamenali také ve starověkém Egyptě kolem roku 2480 před naším letopočtem a vzpomíná se jako zdroj vaření, parfémů, balzámů a léků. Ve starověkém Řecku a Římě byl tento olej běžně používaný pro kosmetické účely, masti, krémy a také často využíván jako éterický olej.

Moringový olej
Moringový olej

Moringa se dostala do Evropy prostřednictvím britských kolonizátorů, když si britský panovníci z Indie vzali kromě jiných koření i Moringu, která se rychle ujala mezi britským lidem a začali ji používat jako náhradu za křen.

Až do 19. století byl olej z Moringy olejodárné nejpoužívanějším mazacím prostředkem v hodinářském průmyslu ve Švýcarsku a Německu. V průběhu let ho nahradili levnější varianty mazacích prostředků i když právě moringový olej mnozí používají ještě i dnes.

Dnes známe, jak již bylo zmíněno, 13 druhů Moringy, které byly objeveny v různých koutech světa, ale Indie, Asie a Afrika zůstávají i nadále její největšími producenty. ZDE >>> Moringa kapsle

NUTRIČNÍ HODNOTA MORINGOVÉHO OLEJE:

Olej z Moringy Olejodárné je bohatý na vitamíny a minerály, což z něj dělá skvělý zdroj živin. Jeho výživová hodnota sestává z:

VITAMÍNU E

Moringový olej obsahuje ne jeden, ale hned tři druhy vitamínu E – alfa-tokoferol, gama-tokoferol a delta-tokoferol. Zda je konzumován, nebo aplikován na pokožku, vitamin E ji chrání před poškozením a posiluje imunitní systém.

Všechny tyto tři tipy vitaminu E chrání pokožku před vnějšími vlivy a stejně tak i před škodlivými účinky slunečního záření.

FLAVONOIDY

Flavonoidy příznivě působí na kardio-vaskulární systém, regenerují a zpevňují cévy a často se o nich hovoří v souvislosti s červeným vínem, ve kterém jsou zastoupeny ve velkém množství. Někdy se jim říká také bioflavonoidy, protože jsou všechny biologického původu. Jde o typický antioxidant. Flavonoidy jsou také mimořádně prospěšné pro zdravé vlasy a pokožku, taktéž >>> Marocký jíl.

STEROLY

Steroly jsou organické chemické látky ze skupiny steroidů, běžně se vyskytujících buňkách hub (mykosteroly), rostlin (fytosteroly), živočichů (zoosteroly) a člověka. Moringový olej je bohatý na dobrý cholesterol a rostlinný sterol, které mají pozitivní vliv pro kontrolu hladiny cholesterolu, při cukrovce, disponují protizánětlivými vlastnostmi, zlepšují stav osteoartrózy, osteoporózy, zlepšují hladinu cukru v krvi a další.

Celkově moringa obsahuje téměř 90 různých druhů živin, přibližně 45 typů antioxidantů a bílkovin a více než 35 protizánětlivých látek.

Moringa je kompletní balíček toho nejlepšího.

JAK SE VYRÁBÍ OLEJ Z MORINGY OLEJODÁRNÉ?

Moringový Olej se extrahuje lisováním semen, která rostou na větvích stromu.

Kvalita oleje závisí výhradně na kvalitě a druhu moringovéhe stromu ze kterého je extrahován, jakož i na kvalitě a způsobu samotného procesu zpracování.

Nejkvalitnější a na živiny nejbohatší je strom Moringa oleifera, který je „matkou“ všech dalších druhů. Dodnes jsou Indie a Srí Lanka největším producentem Moringy Olejodárné (oleifera), odkud pochází i Moringový olej DiatomPlus. Dále následuje Keňa a jiné části Afriky.

Kromě původní moringy oleifera, i zbývajících 12 druhů mohou produkovat olej, ale nejsou nutně stejné kvality jako behenový olej.

Moringový olej se extrahuje třemi základními metodami:

 • Lisováním za studena
 • Filtrováním
 • Extrakcí pomocí rozpouštědel

Obecně se pokládá extrahování moringového oleje lisováním za studena za nejefektivnější způsob, při kterém olej neztrácí své jedinečné vlastnosti a nabízí maximální výhody. Obsahuje vysoké množství živin, je hustý a svěží.

Při koupi moringového oleje je velmi důležité vědět, odkud olej pochází, jakým způsobem byl extrahovaný, že neobsahuje žádné škodlivé chemikálie nebo syntetické materiály.

Některé moringové oleje obsahují škodlivé toxiny a mohou mít nepříznivé účinky na vaše zdraví.

Domácí výroba moringového oleje :

Moringový olej se můžete vyrobit i doma a není to nic s čím byste si neporadili, za předpokladu, že máte po ruce vše potřebné. Pokud se rozhodnete vyextrahovat kvalitní domácí moringový olej, budete potřebovat kvalitní moringová semena.

Moringová semena vložte do vroucí vody a vařte je dokud olej nevystoupí na povrch a pak je nechte ještě pár minut vřít.

Na povrchu usazený olej opatrně vyjměte a nalijte do čisté lahve nebo nádoby. Ujistěte se, že používáte opravdu kvalitní moringová semena, abyste získali co nejkvalitnější moringový olej.

Pokud chcete sušený moringový prášek, jednoduše vysušte listy moringy olejodárné, podrťte je, nebo rozemelte na jemný prášek. Moringové listy obsahují téměř 25% bílkovin, což je nejvíce ze všech rostlin. Kromě toho listy obsahují 9 esenciálních aminokyselin což je výborné pro udržování a růst svalové hmoty. >>> ZDE koupíte sušenou moringu.

VLASY

Nejen pokožce, moringový olej nabízí zdraví a krásný vzhled i vašim vlasům.

Pravidelným používáním moringového oleje jako horký olejový kondicionér na vlasy, zabráníte třepení konečků vlasů, vlasy zbavíte lupů a vyživíte je, dodáte jim pružnost, jemnost a lesk. Je to účinný kondicionér, který dělá vaše vlasy silnější. Pokud vás svědí pokožka hlavy nebo ji máte podrážděnou, moringový olej vám nabízí rychlou úlevu.

Zničené vlasy mohou opět nabýt krásný a zdravý vzhled díky přítomnosti kyseliny behenové.

Olej z moringy oleifera obnovuje a vyvažuje přirozenou vitalitu vlasů aniž by měnila nebo nahrazovala pH hladinu vlasů.

Dopřejte si vysokovýživnou vlasovou kůru u vás doma a skoro zadarmo.

Na mytí vlasů, doporučujeme ESHOP ZDE >>>Marocký lávový jíl.

 • Moringový olej zahřejte a jemně vmasírujte do vlasů konečky prstů
 • Namočte ručník do horké vody, vyždímejte přebytečnou vodu a omotejte si ho kolem naolejovaných vlasů
  Ručník ponechte na hlavě dokud úplně nevychladne. Teplota umožní oleji, aby se lépe vstřebal do pokožky čímž
  může působit na vlasy od kořínků.
 • Olej z vlasů nesmývejte a ponechte ho takto působit alespoň jednu hodinu a vlasy umyjte jemným přírodním šampónem.
Pro výrazné zlepšení stavu vašich poškozených vlasů nebo udržování vlasů ve zdravé kondici, doporučujeme tuto kůru opakovat jednou týdně. Vaše vlasy budou zdravější od kořínků po konečky a všechny problémy s pokožkou hlavy se odstraní.

JÁTRA

Konzumací moringového oleje si zajistíme zdravější játra, zvláště jeho každodenní užívání se doporučuje pokud jsou játra poškozena vysokou koncentrací toxinů.

Silné léky, například antibiotika, nebo onemocnění mezi které patří například hepatitida typu B mají velmi negativní vliv na zdraví jater. Moringový olej redukuje toxické a škodlivé látky čímž přispívá ke zvýšení funkce jater.

ÚSTNÍ DUTINA

Nanášením moringového oleje na dásně, tedy gingivy, snížíte, nebo se zcela zbavíte různých zánětlivých nebo jiných onemocnění dásní. Tímto jednoduchým a finančně nenáročným způsobem dosáhnete skvělé výsledky již během několika týdnů pravidelného používání.

KLOUBY

Poškozené nebo bolestivé klouby jsou v dnešní době dalším závažným a velmi běžným onemocněním, kterému lidé čelí a netýká se jen sportovců.

Moringovým olejem můžeme plnohodnotně nahradit drahé komerční revmatické oleje. Nanášením a vmasírováním moringového oleje na místa v oblasti poškozeného nebo bolestivého kloubu můžeme snížit zánět a bolest.

Můžete jej použít přímo, nebo jako olejový zábal. Bolestivé klouby z důsledku zranění, opotřebení nebo různých dalších zdravotních důvodů, můžete efektivně ošetřit moringovým olejem, který vám poskytne úlevu a uklidnění v oblasti poškození.

EMOCIONÁLNÍ ZDRAVÍ

Nejstarší využití moringového oleje se pojí s uspokojením mysli a pozvednutím emocionálního zdraví. Hysterie nebo emocionální nestabilita mohou být pomocí moringového oleje snadno ovládnuté a uklidněné.

V minulosti byl moringový olej nejpoužívanějším prostředkem na odčervování organismu. Díky svému složení a vlastnostem pomáhá čistit žaludek a až do dnes je všeobecně znám jako účinný prostředek na žaludeční vředy.

Také byl používán jako protijed při otravách ještě před tím, než jeho využití pro tento účel nahradily moderní léky.

Moringový olej kontroluje narušení oční sítnice a udržuje její vaskulatůru nepoškozenou.

ENERGIE

Tento výjimečný olej je také proslulý jako obrovský zdroj energie, který může být velmi prospěšný, a to zvláště pro děti. Jako součást stravy přispívá svým složením k zdravějšímu růstu dítěte a jeho výživě.

Tento zdroj energie vás udrží v svěžím a aktivním stavu a oživí vaši mysl i tělo.

Na rozdíl od umělých, drahých a přeslazených energetických nápojů je zdravý, dobije vás potřebnou energií a organismu dodá potřebné výživné látky.

 

 

KOSTI

Moringový olej vyživuje a přispívá k lepšímu vývoji kostí. Ve starověkém Egyptě byl moringový olej podáván dětem jako doplněk stravy pro lepší vývoj kostí a celkového zdraví dítěte.

ZBAVTE SE TOXINŮ

Napomáhá organismu zbavit se odpadu a toxinů, což vede ke zvýšené absorpci živin do žaludku.

VÝHODY MORINGOVÉHO OLEJE NA KONKRÉTNÍ ONEMOCNĚNÍ

Moringový olej se používá k léčbě mnoha onemocnění. Některé z mnoha zahrnují:

 

 • anémie
 • artróza / bolesti kloubů
 • astma
 • rakovina
 • zápca / průjem
 • epilepsie
 • cukrovka
 • problémy se srdcem
 • bolesti hlavy
 • střevní křeče / vředy
 • bakteriální / plísňové / virusové / parazitální infekce
 • ledvinové kameny

Moringový olej je také běžně používán jako účinné afrodisiakum na zvýšení sexuální potence. Pro ženy může být moringový olej zvlášť užitečný, protože zabraňuje těhotenství, ale pokud je již žena těhotná, zvyšuje produkci mateřského mléka.

Pravděpodobně nikoho nepřekvapí skutečnost, že už po staletí se moringový olej používá jako tonikum nebo výživový doplněk stravy pro zlepšení celkového zdravotního stavu a posílení imunity.

NA CO SA POUŽÍVÁ MORINGOVÝ OLEJ?

Už od první extrakce moringového oleje se používá na různé průmyslové a domácí účely. Kromě používání na zdravotní účely a účely pro komplexní zlepšení duševního a tělesného zdraví se moringový olej dále používá k:

PŘISPÍVÁ KE KLIDNÉMU SPÁNKU

Moringový olej je lékem na nespavost a podrážděnou, neklidnou mysl. Přidejte k němu několik kapek levandulového oleje a jemně vmasírujte do pokožky na hlavě nebo na spáncích.

ODSTRAŇUJE MRTVÉ BUŇKY Z POKOŽKY

Znečištěné prostředí a jiné faktory značně přispívají k poškození naší pokožky. Používání náhradních nebo syntetických produktů na pokožku a pleť to ještě zhoršuje!

Používáním moringového oleje na pokožku jemně odstraníte mrtvé buňky a regenerujete ji. Pokožku zvláční, zjemní a působí mladě a svěže. Můžete přidat olivový olej a cukr a vytvořit si tímto způsobem skvělý prostředek pro každodenní péči o pokožku a pleť pro celou rodinu.

Tato kombinace je k vaší pokožce maximálně citlivá a jemná, vhodná na každý typ pokožky a v neposlední řadě, absolutně přírodní.

TVRDÉ NECHTY

Tvrdé a ztluštělé nehty se nejčastěji projevují na chodidlech a nemusíme vysvětlovat proč způsobují největší starosti a vrásky predovšekým ženám při jejich úpravě, zvláště během letních měsíců, což neznamená, že se to týká výhradně žen.

Při tomto onemocnění se dá pomoci více způsoby, například teplou koupelí, které nehty na chvíli změkčí nebo různými spreji či roztoky, které dostanete snad v každé lékárně. Nicméně tyto přípravky již na nic jiného nepoužijete a pravděpodobně budete muset sáhnout hlouběji do kapsy.

My však máme pro vás opět odzkoušené, ověřené a mnohem efektivnější řešení – moringový olej.

Namočte nehty do moringového oleje, jemně ho vmasírujte a nechte působit celou noc. Pro dosažení lepšího výsledku, ráno olej omyjte teplou vodou. Textura nehtů a celkový zdravotní stav nehtů se může zlepšit jen za předpokladu každodenního ošetřování nemocných nehtů. Po dosažení očekávaných výsledků, proceduru pravidelně opakujte alespoň jednou týdně.

Tento jednoduchý a finančně nenáročný recept můžete použít i k léčbě houbovitých onemocnění kůže (mykóza tinea), houbovité onemocnění nehtového lůžka (paronychia), Erythrasma či smíšené plísňové a bakteriální kožní infekce.

 

 

PARFUM

Je to pravda! Máme to odskúšané a z výsledku budete rovnako prekvapení, ako sme boli my.

Vyrobte si vlastný, bezpečný a prírodný parfum, pridaním niekoľkých kvapiek vášho obľúbeného éterického oleja do oleja z moringy olejodárnej. Olejový extrakt z moringy oleifera je bez zápachu a z toho dôvodu budete cítiť len čerstvosť a sviežosť vami zvoleného éterického oleja. Jeho výber je základom úspechu, dajte si na tom záležať a experimentujte. Môžete použiť niekoľko vôní naraz, no niekedy viac, znamená menej.

Nezabúdajte, že tento parfum ste si vyrobili na olejovom základe a ak sa chcete vyhnúť nepríjemným mastným škvrnám na vašom novom tričku, aplikujte ho na pokožku a nie odev.

MYDLO

Vďaka mnohým benefitom na pokožku a pleť, ktoré nám ponúka moringový olej, sa teší veľkej obľube pri výrobe mydiel a šampónov. Mydlo, či šampón vyrobený na báze moringového oleja pleť hydratuje, zjemňuje, čistí a vyživuje.

Dnes už bežne nájdete šampóny, mydlá, sprchové gély, pleťové vody, balzamy na pery a iné kozmetické produkty s obsahom moringového oleja.

VARENIE

Moringový olej je vynikajúci, či už ako olej na verenie alebo do šalátov v studenej kuchyni. Najčastejšie sa však používa na vysmážanie a pečenie.

BIOPALIVO

Ide o vysoko ekonomickú a ekologickú alternatívu v porovnaní s inýmy rastlinami, ktoré sa tradične používajú ako palivo, pretože moringa oleifera je nenáročná na pestovanie a vyžaduje si len minimálnu staroslivosť. Tento strom si nevyžaduje veľa hnojív ani žiadne postreky proti škodcom.

SKLADOVANIE MORINGOVÉHO OLEJA

Moringový olej môžete skladovať bez obáv, že sa pokazí. Olej nestuchne a preto je ľahko uskladniteľný na dlhšiu dobu.

Kúpa moringového oleja lisovaného za studena je pravdepodobne tá najlepšia voľba pri výbere oleja aj vzhľadom k možnosti jeho jednoduchého a dlhodobého uskladnenia.

Moringový olej DiatomPlus sa môže skladovať na chladnom a tmavom mieste až 5 rokov.

Faktom je, že staroveký Egypťania umiestňovali do svojich hrobiek vázy naplnené moringovým olejom pre jeho veľmi vysokú oxidačnú stabilitu a je pravdepodobne jedným z najstabilnejších olejov vôbec.

NEŽIADÚCE ÚČINKY MORINGOVÉHO OLEJA

Moringový olej a tehotenstvo

Tehotenstvo je jediným obdobím, kedy sa nedoporučuje používať moringový olej. Jeho užívanie pred a po ňom je v poriadku, ale nie počas neho.

Užívanie moringového oleja počas prvých dvoch trimestrov môže stimulovať menštruáciu a zvýšiť riziko predčasného pôrodu alebo potratu.

Na druhej strane, po pôrode v období kojenia, užívanie moringového oleja zvyšuje produkciu mlieka.

Aby ste pochopili a rozumeli všetkým výhodám užívania moringového oleja počas tohto obdobia, obráťte sa na svojho lekára a tiež sa uistite, že nemáte žiadne špecifické alergie.

INÉ VEDĽAJŠIE ÚČINKY

Užívanie moringového oleja nemá žiadne známe vedľajšie účinky. Je však dôležité zdôrazniť, že sa treba vyhnúť konzumácii koreňov stromu moringa oleifera, pretože tie môžu obsahovať toxické látky.

Konzumácia do 6 gramov moringového oleja denne nespôsobuje žiadne vedľajšie účinky, ale vek, zdravotný stav a alergie jednotlivca môžu ovplyvniť túto dávku.

Hoci olej nemá žiadne známe vedľajšie účinky, vždy sa doporučuje poradiť so svojim lekárom a to pred začatím užívania akéhokoľvek výživového doplnku.

Moringový olej je bohatým drojom omega-9 mastných kyselín, ktoré majú vplyv na zvýšenú hladinu krvého tlaku, preto ak užívate lieky na reguláciu krvného tlaku, prekonzultujte tento fakt ešte pred začatím užívania oleja so svojim lekárom.

Hoci je olej z moringy olejodárnej jeden z najlepších prírodných zdrojov na všetky kožné ochorenia a problémy, každý z nás má jedinečný typ pokožky, a preto by ste si mali vykonať pred aplikovaním moringového oleja malý náplasťový test.

Ak používate moringový olej na varenie alebo v studenej kuchyni do šalátov a dresingov, používajte ho len v malých množstvách aby vám nespôsobil nadúvanie, plynatosť alebo dokonca hnačku.

ZÁVER

Pri pohľade na nespočetné výhody a vlastnosti moringového oleja môžeme zodpovedne povedať, že je skutočne prospešným olejom pre naše vnútorné aj vonkajšie zdravie a vďaka svojim nespočetným benefitom nás neprekvapuje, že sa stal tak populárnym a obľúbeným. Fyzioteraputi, maséri, výživový poradcovia, lekári a mnoho ďalších odborníkov, doporučujú užívať a používať moringový olej na konkrétne zdravotné alebo kožné ochorenia a tiež ako každodenný doplnok stravy na zlepšenie zdravotného stavu.

Je dôležité poznamenať, že moringový olej od spoločnosti DiatomPlus je najvyššej kvality a neobsahuje absolútne žiadne syntetické, ani konzervačné látky. Moringový olej DiatomPlus je 100% extrakt z moringy olejodárnej (moringa oleifera). Všetky vyššie uvedené výhody vám dokáže zaručiť len ten najkvalitnejší moringový olejový extrakt a preto myslite na túto skutočnosť pri jeho výbere a kúpe. Výnimočné vlastnosti moringového oleja môžu pozitívne vplývať na váš každodenný život už od prvého dňa jeho použitia!

V priebehu dlhého obdobia sme našli a získali najspoľahlivejšie zdroje čistého moringového oleja, ktorý sami používame a ponúkame aj vám. Do oleja DiatomPlus nepridávame žiadne chemikálie ani syntetické látky, ktoré by mohli ovplyvniť kvalitu oleja, pretože sme presvedčený a veríme, že čistý a organický olej z moringy oleifera si zaslúži, aby zostal nedotknutý.

Moringový olej DiatomPlus je 100% čistý moringový olej extrahovaný zo stromov moringy oleifera v Indii a zodpovedá najvyššej kvalite, ktorú môžete získať. Jeho každodenné používanie prinesie do vášho života obrovskú hodnotu, či už ako doplnok stravy, olej na verenie, kozmetický prostriedok na ošetrenie vlasov, pokožky a pleti alebo akéhokoľvek iného spôsobu použitia, ktorý ponúka.

moringa-olej-diatomplus-banner-maly-blog-2

Napsat komentář