Ako vypudiť cudzopasné červy pomocou mrkvy

Mrkva a jej využitie pri takzvanom odčervovaní.

mrkev img 2

Každý kto chová zvieratá, tak okrem starostlivosti zaisťuje aj odčervovanie. Prečo by človek mal byť výnimka? Téma parazitov je zbytočne opomínané, parazity môžu za veľa zdravotných komplikácií u zvierat tak prečo nie u ľudí.

Tak a pozrieme sa na mrkvu, ktorej účinky už v roku 1563 opisuje Mattioli (významný renesančný lekár a botanik talianskeho pôvodu). Účinky mrkvy – sú dobré proti svrbeniu v tele, prinášajú chuť k jedlu aj k manželskému čineniu 🙂, vyháňajú moč a kameň.

Mrkva sa cenila ako všeobecný posilňujúci prostriedok. Naši predkovia používali mrkvu aj proti mrliam. A ako vlastne pôsobí mrkva na parazity? Silícia, ktorá je obsiahnutá v mrkve, pôsobí na svalovinu mrle a škrkaviek. To sú najčastejšie sa vyskytujícíse parazity v ľudských útrobách. Červy sa vďaka silíciam takzvane nabudí, stále rýchlejšie a rýchlejšie sa začnú hýbať a začínajú utekať smerom k východu, tomuto sa hovorí VERMIFUGA – vyháňanie červov. Ak sa v užívaní šťavy ďalej pokračuje, koncentrácia silície stúpa a červy ochrnú. Potom môžu byť ľahšie vypudené, nekladú už odpor.

kremelina diatomplus img 5

Škrkavka

Mrkva patrí určite medzi najšetrnejšie odčervovacie metódy proti mrliam, škrkavkám vyskytujúcim sa v dolnej časti hrubého čreva. Počas kúry s mrkvovou šťavou je potrebné udržiavať všetko v čistote, zárodky mŕľ sa usádzajú v okolí ritného otvoru. Keď sa teda deti škriabu na zadočku, kvôli svrbeniu, dostanú sa zárodky za nechty a pri stravovaní, cmúľaní prstov sa môžu opäť kontaminovať parazitmi, cestou cez ústa do čreva. Preto je nutné dbať na dostatočnú hygienu a starostlivo si umývať ruky, ovocie i zeleninu. Mrkva by sa mala pred odšťavením očistiť od parazitov a to tak, že sa na cca 10 sekúnd ponorí do slanej vriacej vody. Zárodky parazitov sa zničia a mrkva zostane čerstvá.

Kúra na odčervenie pomocou mrkvy trvá dva dni. Dieťaťu sa podáva toľko strúhanej mrkvy a šťavy koľko zje a vypije, potom sa pokračuje pitím šťavy a to 1/4 litra denne ráno na raňajky po niekoľko týždňov. Ďalším šetrným odčervovadlom je kremelina o ktorej sa viac dočítate tu: https://kremelina.eu/category/vsetko/kremelina-diatomaceous-earth/

Lucie


9 Thoughts to “Ako vypudiť cudzopasné červy pomocou mrkvy”

 1. […] budeme písať o zabíjaní škodcov, vnútorných parazitoch, vírusoch a červoch, komplexnej očiste celého tela a detoxikácii ťažkých kkovov. Zameriame […]

 2. maria muchova

  Pijem kremelinu už dlhodobo. Schudla som a som spokojnejšia. Mrkva je výborná na pečeň. Výborný typ pre zdravie. Zdravie si musíme opatrovať a preto pijem kremelinu a jem mrkvu. Pán Boh nám dal život ktorý milujem a preto sa k nemu tak spravavam. Je to náš najväčší dar, čo mám. Mária.

  1. Lucie

   Krásně napsáno, naprosto s Vámi souhlasím a děkuji za tento komentář, Lucie

 3. D.

  Zdravím, poslední 2 roky se mi v létě stále více zhoršuje alergie, kterou jsem dříve nikdy neměl. Chci se zeptat, zda je možné, že tady tito paraziti mohou způsobovat alergii a zda pročištění těla tuto alergii vyléčí, ne-li úplně zbaví? Jaký máte názor na to vy? Je něco lepšího na alergii. P.s.: u alergologa jsem zatím nebyl, tím pádem nevím, co mi alergii přivádí.

  Děkuji,
  D.

  1. Lucie

   Děkuji za Váš dotaz,člověk a jeho zdraví to je u každého individuální, každý jsme originál i s našimi zdravotními potížemi. Paraziti jako každé jiné zvířátko vylučují toxiny a kůže jakožto náš největší detoxikační orgán se jich snaží zbavit, proto můžeme trpět různými kožními problémy.Nemohu Vám jednoznačně odpovědět, nejlépe uděláte,když zkusíte 3 měsíční detoxikační( rozumějte očistnou) kůru s křemelinou. Každé ráno nejlépe nalačno vypijte 3dcl čisté vody(my pijeme destilovanou vodu nabitou nad pyramidou) a dejte si do ní lžičku křemeliny. Začínejte postupně od kávové až po polévkovou lžíci, úměrně tomu zvyšte i podíl vody.No a napište nám zda jste zaznamenal nějakou změnu. Na zdraví s křemelinou DiatomPlus, Lucie

 4. b....

  Na pristi rok mame jasny plan, zasadit vice mrkve!
  Dekuji

  1. Lucie

   Kéž nám příroda dopřeje více vody a i my se těšíme na náš záhonek s mrkví, protože to co si člověk sám vypěstuje je o mnohonásobně silnější, zdravější zrovna pro nás..Děkuji za Váš koment 🙂 Lucie

 5. MarieM

  Skvělý článek, děkuji 🙂 těším se na další.

  1. Lucie

   Děkuji, to potěší, chystám další recept na odčervení, Lucie

Zanechať komentár