Moringa olejodárna | prášek

Moringa olejodárna (oleifera) je považována za jednu z nejvýživnějších rostlin jaké byly kdy objeveny. Většina benefitů tohoto jedinečného stromu je soustředěno v jeho malých zelených listech. Moringový prášek DiatomPlus, který dostanete i na našich stránkách diatomplus.cz a diatomplus.sk, je vyráběn z čerstvě sklizených listů stromu moringa oleifera. Moringový prášek vyrobený z čerstvě sklizených listů se vyznačuje sytou zelenou barvou a pronikavou ostrou vůní. Moringový prášek se připravuje sušením čerstvých moringových listů při nízké teplotě tak, aby rostlinná tkáň dosáhla jemnou práškovou konzistenci. Tento prášek se následně prosít aby se odstranily nečistoty a pak se už jen plní do sáčků, nebo kapslí. Pozoruhodnou vlastností je, že takto zpracovaný a zabalený moringový prášek zůstává čerstvý několik měsíců, přičemž si zachovává nutriční hodnotu vitamínů, minerálů, antioxidantů, chlorofylu a aminokyselin.

Moringa oleifera můžete také dostat v podobě celých sušených listů, ale důvodem, proč se moringa prášek z čerstvých sušených listů upřednostňuje před celými listy je, že je výživnější a v mnoha případech obsahuje dokonce desetkrát více specifických živin v porovnání s čerstvými celými moringovými listy. Kromě toho je srovnatelný se všemi běžnými druhy ovoce a zeleniny z hlediska nutričních a výživových hodnot. Moringa prášek DiatomPlus v kapslích, nebo volný je čistý a organický, nemá žádné vedlejší účinky, je snadno skladovatelný a snadno se používá. Je snadno rozpustný ve vodě a často se používá v různých recepturách.


Moringa prášek 1000g / Doprava Zdarma / Doručení do 48h

Moringa prášek 1000g


ZDRAVOTNÍ VÝHODY MORINGOVÉHO PRÁŠKU DIATOMPLUS

Pokud máme mluvit o zdravotních výhodách tohoto všestranného doplňku, seznam je prostě nekonečný. Obsahuje přibližně 20 typů aminokyselin, 46 antioxidantů, 36 protizánětlivých látek a více než 90 živin, které z něj dělají jeden z nejdokonalejších výživových doplňků. Je výborným zdrojem minerálů jako železo či vápník, vitamínů A, B, B1, B2, B3, B6, C a E, makroorganismů, stopových minerálů a fytonutrientů (rostlinné složky dodávající rostlinám barvu a vůni, chrání rostliny, listy a plody před oxidací, škůdci, povětrnostními vlivy a UV zářením). Kromě toho je dobrým zdrojem proteinů (bílkoviny) a vlákniny.

Tabulka níže zobrazuje jen některé výživové látky obsažené v Moringa oleifera DiatomPlus v procentech podle jejich denní doporučené dávky (DDD) pro děti a pro dospělé.

Asi už začínáte tušit, že se opravdu bavíme o jedné z nejvýživnějších rostlin na Zemi a právem je považována za strom života.

Moringa oleifera obsahuje vysoké hodnoty minerálů a vitamínů:

  • 15x více draslíku než banán
  • 10x více vitamínu A než mrkev
  • 25x více železa než špenát
  • 17x více vápníku než mléko
  • 8x více magnézia než kapusta, zimní zelí
  • 20x více vitamínu E jako tofu
  • 7x více vitamínu C než pomeranč

Pojďme se věnovat některým z nespočetného množství zdravotních výhod moringy olejodárné od DiatomPlus.

Vzpomeňme ty nejzákladnější:

1. Zvyšuje vitalitu:

Moringa Olejodárna je kompletní balík plný vitamínů, minerálů, antioxidantů a fytonutrientů.

Moringa v prášku je skvělý doplněk stravy pro zvýšení vaší energie a vytrvalosti, jakož i pro zvýšení koncentrace. Studenti ji mohou využít k zlepšení koncentrace, zatímco sportovci mohou mít užitek ve formě zvýšené vytrvalosti během tréninku. Navíc pomáhá při úbytku hmotnosti, protože poskytuje dostatek energie a životaschopnosti, čímž redukuje pocit hladu a potřebu jedení pro zvýšení energetické hladiny.

2. Kontroluje hladinu cukru v krvi:

Moringa je mimořádně prospěšná pro pacienty se zvýšenou hladinou cukru v krvi a diabetiky. Moringa oleifera v kapslích nebo konzumována jako nápoj vyrobený z prášku velmi efektivně napomáhá udržovat hladinu cukru v krvi v normě. Z tohoto hlediska je moringa i po ekonomické stránce velmi efektivní domácí lék pro diabetických pacientů.

3. Antioxidant:

Moringový prášek je bohatý na katechinové polyfenoly a to zejména epigallokatechin galát (EGCG), který je silným antioxidantem pro inhibici růstu rakovinných buněk.

4. Snižuje hladinu cholesterolu:

Moringa oleifera je také účinná při snižování hladiny cholesterolu v krvi a při inhibici abnormální tvorby krevních sraženin.

5. Upravuje krevní tlak:

Další velkou výhodou prášku Moringa je jeho uklidňující schopnost, která mu umožňuje snížit krevní tlak a podpořit klidný a klidný spánek. Je to přírodní prostředek používaný v Ajurvédské medicíně již po tisíciletí i na nespavost, protože disponuje vlastnostmi, které dokáží léčit poruchy spánku.

6. Detoxikuje:

Moringa oleifera nebo u nás známá jako Moringa olejodárna, se často využívá k čištění vody kvůli jejím detoxikačním účinkům. Jako koagulační činidlo může na sebe navázat nebezpečné bakterie a jiné nečistoty. Podobně, při její konzumaci, pomáhá při odstraňování toxinů z těla.

7. Léčí depresi:

Prášek z listu moringy je účinný při léčbě deprese a stavu úzkosti. Tuto léčbu lze zahrnout do vaší diety jako její součást a výsledky lze pozorovat již během několika dní.

8. Přírodní a organická:

Jelikož je Moringa Olejodárna DiatomPlus 100% organická a přírodní bez vedlejších účinků, její užívání je naprosto bezpečné pro lidi všech věkových kategorií. (V Africe se často daří malým dětem pomocí moringy překonávat podvýživu. Pozn.autora).

9. Dobrá pro těhotné a kojící ženy:

Moringa je zvlášť výhodná pro těhotné a kojící ženy, které jsou neustále vystaveny riziku nedostatku výživových látek. Přibližně 6 lžic moringového prášku uspokojí skoro všechny ženské potřeby železa a vápníku denně během těhotenství a kojení.

10. Léčí menší infekce:

Vzhledem ke svým léčivým a hojivým hodnotám se tento doplněk používá k léčbě menších bakteriálních a plísňových infekcí, snížení hladiny cukru v krvi, anémii a při úbytku hmotnosti.

11. Posiluje imunitu:

Kromě výše uvedených výhod moringového prášku DiatomPlus zlepšuje imunitu, poskytuje výživu očím a mozku, podporuje metabolismus a strukturu buněk a podporuje normální fungování jater a ledvin.

VÝHODY MORINGY OLEJODÁRNÉ V PRÁŠKU PRO VAŠI POKOŽKU A PLEŤ:

Moringa olejodárna hraje důležitou roli také v péči o pleť a pokožku. Obrovské množství živin, které z moringy dělají jednu z nejvýživnějších rostlin na naší planetě, ji předurčují k mimořádně prospěšné i v péči o pokožku těla a pleť.

12. Pro zářivou pokožku a pleť:

Moringový prášek může být použit přímo jako suchá kosmetická pleťová maska, stačí prášek rozdělat ve vlažné vodě na jemnou kašičku a nanést na obličej, nechat působit několik minut, opláchnout vlažnou vodou a pleť ošetřit krémem nebo olejem (doporučuji Moringa Olej od DiatomPlus, nebo Makový olej DiatomPlus ). Pleť zůstane jemná, zářivá a bezchybná.

13. Zpomaluje proces stárnutí:

Moringa oleifera je vynikajícím zdrojem antioxidantů s vysokým obsahem vitaminu A, vitaminu C, vitaminu E a bioflavonoidů. UV záření způsobuje kožní onemocnění okrádáním elektronů z normálních zdravých biologických molekul. Tyto živiny pomáhají blokovat oxidaci zdravých tkání, čímž se zpomaluje proces stárnutí a zjemňuje se vzhled jemných čar a vrásek.

14. Léčí poranění:

Moringový prášek se může aplikovat také přímo na poranění, škrábnutí nebo řezné rány. Zrychluje ozdravný proces při řezných ranách a po úplném zahojení pokožka zůstává jemná a bez jizvy.

VÝHODY MORINGY OLEJODÁRNÉ V PRÁŠKU PRO VAŠE VLASY:

Základním předpokladem pro zdravé vlasy je zdravé tělo. Zdravotní obtíže nebo deficit výživových látek mohou být velkým problémem a bránit zdravému a bezproblémovému růstu vlasů, ale také mohou být důvodem několika dalších problémů s vašimi vlasy a to například poškozené a křehké, lámavé vlasy. Jak již bylo řečeno, moringa prášek obsahuje všechny základní živiny, vitamíny a minerály, které vedou ke zdravým vlasům.

15. Podpora ve formě keratinu:

Některé vitamíny, minerály a aminokyseliny obsažené v moringovém prášku podporují metabolické cesty, které se podílejí na tvorbě keratinového proteinu a ten je životně důležitý pro zdravé vlasy. Obsahuje také aminokyselinu methioninu, která dodává vlasům síru, čímž zabraňuje jejich vypadávání.

16. Podpora pro zlepšení růstu vlasů:

Optimální přísun oxidu křemičitého a živin z oběhového systému do vlasových folikulů je životně důležitý pro růst vlasů. Vysoký obsah vitamínu A v moringovém prášku také podporuje zdravý růst a údržbu vlasů. Také musíme připomenout, že spolupracuje s oxidem křemičitým (nejlepší a nejefektivnější forma doplnění oxidu křemičitého je pravidelné užívání křemeliny DiatomPlus, která ho obsahuje až 94%. Více o křemelině se můžete dočíst ZDE.), Jehož dostatečný přísun je velmi důležitý spolu se zinkem, aby se zabránilo vysychání a ucpávání mazových žláz, které se podílejí na tvorbě mazu. Nedostatek vitaminu A může mít za následek zhrubnutí pokožky hlavy, vysušení vlasů a následně tvorbu lupů.

17. Stimuluje růst vlasů:

Prášek z listů moringy olejodárné také obsahuje zinek, který stimuluje růst vlasů posílením imunitního systému. Nedostatek zinku vede k atrofii vlasových folikulů v důsledku poškození DNA a syntézy proteinů.

18. Poskytuje živiny vlasovým folikulům:

Moringový prášek DiatomPlus je bohatý na vitamíny. Nedostatek vitamínů B a to zejména B6, biotinu, inositolu a kyseliny listové způsobuje vypadávání vlasů. Na druhé straně vitamin C a vitamin E zlepšují cirkulaci pokožky hlavy, což umožňuje přísun většího množství živin do vlasových folikulů a vlasy rostou silnější a zdravější. Vitamín C je důležitý pro udržování a zachovávání kapilár, které dopravují krev do vlasových folikulů.

K zakoupení zde ESHOP


Moringa prášek 500g


Napsat komentář