Aloe Vera

Aloe vera je kaktusovitá rostlina, které se daří především v horkém a suchém podnebí. Produkuje dvě látky,  gel a latex, které se využívají v medicíně a kosmetice pro různé účely. Aloe gel je látka čiré barvy podobná  na želé a nachází se ve vnitřní části listů. Aloe latex se nachází hned pod kůží rostliny a je žluté barvy. Široká veřejnost si aloe vera spojuje hlavně v souvislosti s různými kosmetickými výrobky, jako jsou šampony, mýdla na ruce, sprchové gely, krémy, pleťová a tělová mléka a mnoho mnoho dalších. Po většině se však v těchto komerčních produktech nachází jen zanedbatelné množství aloe.

Zdravotní Výhody Aloe Vera

Zdravotní výhody této výjimečné rostliny zahrnují úlevu při pálení žáhy, urychluje hojení popálenin, zmírňuje menstruační bolesti, snižuje zánět, pomáhá při dehydrataci, detoxikuje organismus a pomáhá při zácpě. Dále pomáhá udržovat zdravá střeva, pomáhá při cukrovce, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, pomáhá alkalizovat krev, snižuje riziko rakoviny, podporuje imunitní systém, zlepšuje zdraví pokožky, podporuje zdraví zubů. Aloe může být užíváno perorálně, nebo aplikováno na pokožku či vlasy. Perorálně se aloe užívá na hubnutí, cukrovku, hepatitidu, zánětlivá onemocnění střev, osteoartritidu, žaludeční vředy, astma, horečku, svědění a zánět a jako obecné tonikum. Obsahuje polysacharid acemannan.

Acemannan

Aloe Vera Acemannan

Acemannan se nachází jen v bezbarvé dužině listů aloe vera a z níž se připravuje tzv. gel s léčivými účinky. Acemannan má spoustu výživových benefitů a je ve větší míře odpovědný za výhody aloe vera. Nejlepším způsobem jak zajistit opravdu ty nejlepší účinky, je konzumovat acemannan obsažen výhradně ve vnitřní části listů aloe a tedy ujistit se, že váš produkt vybraný na vnitřní užívání je vyroben z dužiny listů nebo z vnitřní části listů aloe a nikoli z vnější části, ani ne z celých listů rostliny. Jednoduše řečeno, na vnitřní užívání zásadně používáme produkty vyrobené ze 100% gelu aloe nacházejícího se ve spodní části listů, nebo v jejich dužině. Na vnější a tedy kosmetickou potřebu, můžeme použít tak jako gel, i prášek z celých listů.

Mezi vnitřní a vnější částí listu jsou velké rozdíly. Například je známo, že některé sloučeniny, které obsahuje vnější část listu aloe vera, způsobují těžké žaludeční potíže. Mějte to vždy na paměti při výběru vašeho produktu! Někteří lidé dávají přednost šťávě, ale může být velmi obtížné najít šťávu vyrobenou pouze z vnitřních listů aloe vera a dokonce i některé šťávy, vyrobené s použitím gelu z vnitřního listu, mohou obsahovat další přísady. Takže, jaký je nejlepší způsob získat acemannan? Doporučujeme Aloe vera – sušená šťáva DiatomPlus.

Je vyrobena ze 100% organické vnitřní části listu aloe vera a má velmi vysoký a silný nutriční profil. Sušená šťáva od DiatomPlus se pyšní nejvyšší dostupnou kvalitou a nejvyšší hladinou acemannanu. Aloe vera – sušenou šťávu DiatomPlus si můžete objednat v našem eshopu.

Co je Aloe Vera?

Pokud existuje na světě rostlina, která je tak silně spojována se zdravým člověka a její používání se datuje již několik tisíciletí, tak to musí být Aloe Vera. Znala ji už řecká, římská, arabská i indická starověká civilizace a dnes patří mezi nejpoužívanější rostliny v různých oblastech medicíny. Je známá pro své blahodárné účinky na pokožku, pleť a vlasy, ale nabízí mnohem víc, zejména pokud je konzumována. Aloe vera pochází pravděpodobně někde z oblasti Súdánu, kde se používá již více než 6000 let. Je to vlastně rostlina, které se daří zejména v horkém a suchém podnebí s minimálními srážkami. Listy rostliny aloe jsou zoubkované a vyžadují pečlivý sběr, ale nejsou nebezpečné. Dnes si aloe vera můžete pěstovat na zahrádce, vypadá hezky a nevyžaduje speciální péči.

15 Výhod Aloe Vera

 • zmírňuje pálení
 • urychluje hojení popálenin
 • zmírňuje menstruační bolesti
 • snižuje záněty
 • pomáhá při dehydrataci
 • pomáhá při detoxikaci organismus
 • pomáhá při zácpě
 • pomáhá vašemu mikrobiómu
 • pomáhá při cukrovce / diabetes
 • snižuje cholesterol v krvi
 • napomáhá odkyselení organismus
 • může pomoci snížit riziko rakoviny
 • podporuje imunitní systém
 • podporuje zdraví pokožky
 • může být použit jako lék na dentální onemocnění

1. PÁLENÍ ŽÁHY

Pálení žáhy je bolestivý pocit pálení v hrudníku nebo v krku, který můžeme pociťovat, když se žaludeční kyselina vrátí do jícnu, trubice, přes kterou prochází potrava z úst do žaludku. Aloe Vera Gel je zásaditý, napomáhá neutralizovat nadměrnou kyselost a nepříjemné pocity. Podporuje hojení žaludečních vředů, které vznikají z důvodu chronické acidózy. Aloe Vera Gel způsobuje pocit chlazení a nevyrovnají se mu ani antacida.

2. HOJENÍ POPÁLENIN

Popáleniny si vždy vyžadují komplexní řešení, a to vyvážit kontrolu nad napadením bakteriemi na popálení místě a snažit se co nejvíce upokojit nepříjemné, bolestivé pocity. Aloe Vera Gel se díky svým chladícím účinkům už po staletí používá k léčení a hojení popálenin, pokud nejsou použity  krémy či obvazy, protože pokožce umožňuje přirozeně dýchat, uklidňuje pokožku a přirozeně ji chladí.

3. MENSTRUAČNÍ BOLESTI

Během menstruačního cyklu ženy se děloha obvykle zbavuje neoplodněného vajíčka pulzním a bolestivým způsobem. Tato bolest se může pohybovat v různých stupních a každá žena ji prožívá jiným způsobem, ale jedno mají stejné, touhu zbavit se této bolesti nebo ji alespoň co nejvíce potlačit. Konzumací  Aloe Vera Gelu  můžete tyto nepříjemné pocity minimalizovat.

4. ZÁNĚTY

Aloe Vera je velmi dobře známá velkým množstvím protizánětlivých vlastností. Je schopná zmírnit práznaky syndromu dráždivého střeva nebo dokonce zánět spojený s klouby. Topické podávání zmírňuje otoky a bolest kloubů, což vysvětluje, proč stále více přípravků k lokální bolest zahrnují Aloe Vera.

5. HYDRATACE ORGANISMU

Více než 50% světové populace trpí chronickou dehydratací. Aloe Vera může hydratovat lépe než samotná voda a to z důvodu přítomnosti gelu, který pomáhá udržet vodu. Také přirozeně obsahuje draslík a může být klidně srovnávána s kokosovou vodou pro její užitečnost při udržování rovnováhy tekutin v těle. Bez ohledu na to, co si vyberete, ujistěte se, že máte každý den zajištěn dostatečný přísun vody.

6. DETOXIKACE

Vysoký obsah přítomnosti vody v Aloe Vera je ideální na udržení optimální funkčnosti ledvin, ale věděli jste, že napomáhá zbavit se jater nečistot a odpadu, detoxikovat ji? Ve srovnání s okurkou, i vzhledem k jejich stejně vysokému obsahu vody, se Aloe Vera velmi rychle stala oblíbenější, když jde o detoxikaci jater. Fytonutrienty nacházející se  v Aloe Vera napomáhají obnovovat jaterní enzymy.

7. ZÁCPA

Jak již bylo zmíněno, Aloe Vera je složena především z vody, což z ní činí ideálním pomocníkem při krátkodobé, občasné zácpě. Tento typ nepravidelnosti je většinou způsoben dehydratací, nedostatkem přísunu vody a kdy je tělo nuceno recyklovat vodu z odpadu do oběhu, kde je potřebná pro buňky. Tento nedostatek vody pak vede k husté a tvrdé stolici, která blokuje průchodnost střeva a jen velmi těžko prochází tlustým střevem. Zvýšením příjmu vody, je voda znovu správně a v dostatečné míře přidělena na odstraňování odpadu a stolice se vám upraví.

8. MIKROBIÓM

Střeva jsou plná bakterií, tak dobrých, tak špatných, které mají velký vliv na náš metabolismus a celkové zdraví. Klíčem k dobrému zdraví je udržet na vysoké úrovni kolonie dobrých bakterií a udržet pod kontrolou špatné bakterie, aby se nepřemnožily a nezpůsobovaly potíže. Aloe Vera Gel obsahuje typ rozpustné vlákniny v níž se dobrým bakteriím velmi dobře daří. Čím více jim je tento gel zpřístupněn, tím více mohou kolonie dobrých bakterií růst. Tyto bakterie také pomáhají předcházet zácpě a průjmu a jsou nedílnou součástí našeho trávicího systému.

9. CUKROVKA / DIABETES

Studie provedené na lidských i na zvířecích modelech potvrdily, že užívání Aloe může vyvážit chronicky vysokou hladinu cukru v krvi.

10. CHOLESTEROL V KRVI

Přestože se hodně diskutuje o hladinách cholesterolu v krvi, ale více bychom se měli zaměřit na trygliceridů (známé také jako triacylglyceroly). Aloe Vera pomáhá snižovat hladinu triglyceridů až o 30% a při užívání se stravou bohatou na mononenasycené tuky se výrazně zlepšují celkové lipidové profily.

11. PŘEKYSELENÍ ORGANISMU

Mnoho onemocnění a zdravotních problémů se připisuje právě překyselení organismu a vysokému pH v krvi. Optimální hodnota pH v krvi se pohybuje mezi 7,36 – 7,44. Škála pH má 14 stupňů: 7 = neutrální pH, klesáním pH pod 7 kyselost narůstá, stoupáním pH nad 7 narůstá zásaditost. Aloe Vera má zásaditou povahu a pomáhá udržovat pH v krvi neutrální až mírně zásadité.

12. RAKOVINA

Říká se, že rakovinné buňky nemohou přežít v alkalických podmínkách což je jedním z důvodů, proč může být aloe vera užitečná v této oblasti. Aloe Vera navíc vykazuje protizánětlivé vlastnosti, které zabraňují nežádoucím změnám, které se objeví na vláknech DNA.

13. IMUNITNÍ SYSTÉM

Aloe Vera šťáva a gel obsahují hodně fytonutrientů a antioxidantů, které podporují zdraví našeho imunitního systému. Aloe Vera má také antimikrobiální vlastnosti na snížení bakteriálního nebo virového zatížení při vystavení takovým patogenům.

14. POKOŽKA A PLEŤ

Adekvátní hydratace je nezbytným předpokladem krásy a předpokladem pro zachování zdravé pokožky. Zatímco Aloe Vera osahuje vysoké množství vody, prokázalo se také, že je schopna redukovat dopad UV poškození na naši pokožku a pleť.

15. ORÁLNÍ HYGIENA

Aloe Vera gel může být použit k odstranění plaku ze zubů a zabránění přemnožení bakterií v ústech. Také pomáhá při prevenci zubního kazu, snižuje výskyt zánětu dásní a ve spojení s ústními vodami vyrobenými na bázi chlorhexidinu může vytvořit účinný orální ústní oplach.

Napsat komentář