Jak vypudit cizopasné červy pomocí mrkve

Povíme si něco o mrkvi a jejím využití při takzvaném odčervování.

mrkev img 2

Každý kdo chová zvířata, tak kromě péče zajišťuje i odčervování, proč by člověk měl být vyjímka? Téma parazitů je zbytečně opomíjené, paraziti mohou za mnoho zdravotních komplikací u zvířat tak proč ne u lidí.

Tak a podíváme se na mrkev , již v roce 1563 popisuje Mattioli (významný renesanční lékař a botanik italského původu) účinky mrkve – jsou dobré proti svědění v těle, přinášejí chuť k jídlu i k manželskému činění 🙂 vyhánějí moč a kámen.

Mrkev se cenila jako všeoběcně posilující prostředek. Naši předci používali mrkev i proti roupům. A jak vlastně působí mrkev na parazity? Silice, která je obsažena v mrkvi působí na svalovinu roupů a škrkavek to jsou nejčastěji se vyskytujícíse paraziti v lidských útrobách. Červi se díky silicím takzvaně nabudí, stále rychleji a rychleji se začnou hýbat a začínají prchat směrem k východu, tomuto se říká VERMIFUGA  to jest vyhánění červů. Pokud se v  užívání šťávy dále pokračuje koncentrace silice stoupá a červy ochrnou. Pak můžou být snadněji vypuzeny, nekladou již odpor.

kremelina diatomplus img 5

ŠkrkavkaMrkev patří jistě mezi nejšetrnější odčervovací metody proti roupům, škrkavkám vyskytujícím se v dolní části tlustého střeva. Během kůry s mrkvovou šťávou je třeba udržovat vše v čistotě, zárodky roupů ulpívají v okolí řitního otvoru, když se tedy děti škrábou na zadečku, kvůli svědění, dostanou se zárodky za nehty a při stravovavání, cucání prstů se mohou opět kontaminovat parazitami, cestou přes ústa do střeva. Proto je nutné dbát na dostatečnou hygienu a pečlivě si omývat ruce, ovoce i zeleninu. Mrkev by se měla před odšťavěním očistit od parazitů a to tak, že se na cca 10 sekund ponoří do slané vařící vody. Zárodky parazitů se zničí a mrkev zůstane čerstvá.

Kůra na odčervené pomocé mrkve trvá dva dny , dítěti se podává tolik strouhané mrkve a šťávy kolik sní a vypije, po té se pokračuje pitím šťávy a to 1/4litru denně ráno ke snídani po několik týdnů. Dalším šetrným odčervovadlem je křemelina a to jak se dá použít při odčervování domácích i takzvaně hospodářských  zvířat se dočtete zde : https://www.kremelina.eu/kremelina-a-zvirata/ .

Lucie


Napsat komentář