Křemelina a její výhody pro zvířata

Křemelina ( diatomit) je sypká sedimentární hornina s vysokým obsahem oxidu křemičitého, která vznikla z planktonu, opálovými schránkami rozsivek ( jednobuněčné řasy) v oceánech či sladkovodních jezerech. Bývá třetihorního i čtvrtohorního stáří. Má blahodárný vliv na naše zdraví. To je dáno vysokým obsahem křemíku, nezbytné látky k zajištění správného fungování našeho organismu. Důležitou vlastností pro využití je pórovitost. Křemelina má tvar válečků plných malých otvorů, které mají silný negativní náboj. Kromě schránek rozsivek a jejich úlomků jsou v křemelinách zastoupeny jílové minerály, nejčastěji kaolinit. Oxid křemičitý SiO2, je organickým zdrojem křemíku – stavebního kamene všech živých organismů. Na trhu je více druhů křemeliny, liší se od sebe kvalitou v obsahu minerálních látek a zatížení těžkými kovy jako je arsen, olovo, rtuť. Křemelina která je méně kvalitní má i nižší obsah oxidu křemičitého(křemíku). Pro zvířata je vhodná jen křemelina určená pro lidskou spotřebu ( food grade, human grade), nekupujte křemelinu která je doporučována jen pro zvířata, prodejci nabízejí tu méně kvalitní, která nemá ATESTACI-OSVĚDČENÍ na nezávadnost a je zatížena těžkými kovy.

kremelina-diatomplus-zvierata

Jak působí křemelina na zvířecí organizmus?

1. Absorbuje – Jak se pohybuje přes žaludek a zažívací trakt, tak k sobě přitahuje a absorbuje bakterie, houby, prvoky, viry, endotoxiny, pesticidy a zbytky léků, E-Coli a těžké kovy. Tyto toxiny jsou chyceny a vyplaveny ven z těla. Kromě toho jsou větší paraziti, kteří shodou okolností žijí v trávicím ústrojí „rozřezáni“ a zabiti ostrými okraji křemeliny.

2. ČistíKřemelina je velmi tvrdá. Na stupnici tvrdosti, kde je diamant na stupni 9, tak křemelina je na 7. stupni. To je velmi důležité, protože jak tyto miliony drobných, tvrdých a ostrých válců křemeliny, prochází tenkým a tlustým střevem, tak čistí stěny střev. Po pouhých několika měsících užívání křemeliny, už není stěna střeva potažená hlenem a plísněmi je ČISTÁ!

3. Vyživuje – Křemelina obsahuje až 28 přirozeně se vyskytujících minerálů (vápník, hořčík, draslík, sodík, měď, zinek, železo, stříbro, molybden, fosfor, chrom, bor, titan …) Které mohou podpořit zdraví našich zvířecích přátel. Půda je díky zásahům nerozumného člověka, velmi ochuzena o přirozeně se vyskytující minerály a stopové prvky, rostliny nemají v sobě již tolik potřebné minerály, křemelina může vhodně obohatit stravu zvířat o potřebné minerály a stopové prvky.

VYUŽITÍ U ZVÍŘAT ať již domácích či hospodářských k podpoře imunity, dodání organických minerálů, ochránění od parazitů.

Křemelina by se měla přidat v cca 2% hmotnostních dílů do krmiva.
Zde jsou některé příklady dávkování :

  • kůň a dobytek: 2 kg / 45kg krmiva
  • prasata a ovce: 1 kg / 45 kg
  • kuřata, krůty, husy, kachny: ½ čajové lžičky na hrnek krmiva
  • koťata: ½ lžičky, Kočky: 1 lžička do krmiva
  • štěňata a malí psi: ½ lžičky
  • psi do 22kg: 1 lžička
  • psi nad 22kg: 1 polévková lžíce
  • pes nad 45 kg : 2 polévkové lžíce

Využití křemeliny u domácí drůbeže proti roztočům, blechám:
Nezapomeňte nejdříve vyčistit prostředí kurníku, holubníku. DE účinkuje pokud je v kontaktu s parazitem kdy naruší jeho schránku a dehydratuje ho. Lehce pokryjte podlahu kurníku, nasypte křemelinu tam kde se drůbež popelí, tím se křemelina dostane do kontaktu s parazity.

KŘEMELINA A VNITŘNÍ PARAZITI:

Křemelina účinně eliminuje škrkavky, tenkohlavce, roupy a měchovci do sedmi dnů od podávání. Nejúčinnější je užívání po dobu nejméně 90 dnů, aby se zachytila všechna vývojová stádia parazitů. Dále dokáže absorbovat rtuť, e-coli, endotoxiny, viry, pesticidy, chemikálie, detoxikuje a čistí zažívání a tlusté střevo.

KŘEMELINA VNĚJŠÍ PARAZITI:

Na vnější parazity poprášíme křemelinu zvířatům do srsti. Ostré hrany rozsivek naruší ochrannou vrstvu hmyzu a ten se postupně dehydratuje-vysychá. Křemelinu poprášíme na místa kde se zdržují, přespávají či kde je jim podáváno krmení. Křemelina pohlcuje vlhkost, zápach a zabraňuje hmyzu vniknutí na místa kde se zvířata zdržují.

Vyzkoušejte náš oblíbený přípravek na vnější parazity UTEČ BLECHO.

Mohlo by se vám líbit

Napsat komentář