Amlový olej

Olej z Amly je přírodní prostředek z Indie pro krásné vlasy, pokožku těla a pleť.

Amla – olej je extrahován z rostliny Emblica officinalis, Emblica je velmi známá rostlina v Indii a je hojně využívána v ayurvédské medicíně. Známá též jako ovoce „dlouhého života“ Amla má mnoho výhod jak z hlediska výživového tak krásy.

Podívejme se, jak používat amlový olej, aby našim vlasům poskytl krásný lesk a zdraví!

JAKÉ MŮŽE MÍT OLEJ PŘÍNOSY?

 • Hemostatické
 • Projímavé
 • Antioxidační
 • Zlepšující trávení

Přínosů Amly, zeleného ovoce s jemnou a šťavnatou dužninou, je opravdu mnoho. Ale jeho vlastnosti se také rozšiřují na estetickou úroveň, a nacházejí se v nich široké možnosti použití ve formě oleje pro zdraví, krásu našich vlasů a pokožky.

Vařením Amly v kokosovém oleji získáte produkt pro péči o vlasy. Tady v Čechách a na Slovensku to ještě není velmi dobře známo, ale jeho výhody jsou, že pomalu stimulují naši zvědavost a získávají skvělé výsledky ze všech hledisek.

Amla olej: vlastnosti a přínosy pro vlasy

Indické ženy patří mezi nejznámější na světě pro své krásné vlasy. Lesklé, silné a vždy dokonalé. Jaké je jejich tajemství? Jednoduše se nazývá Amla Olej, který se neustále používá také pro výhody, které poskytuje pokožce hlavy a na vlasy a to:

 • Stimuluje vlasové folikuly a následně i růst vlasů
 • Zpomaluje růst šedých vlasů

Olej z Amly je ideální pro ty, kteří mají velmi kudrnaté vlasy, pomáhá rozmotat uzly a s  hřeben přechází hladce do vlasů. Výsledkem je mnohem výraznější měkkost. Zpomaluje proces vypadávání vlasů a dodává látkám, které musí být silnější a plnější. Pokožku hlavy vyživuje díky velkému množství vitamínu C, který je v něm obsažen. Odstraňuje také rizika infekcí. Je to vynikající léčba proti lupům.

Ajurvédská medicína nás učí, že olej z Amly a obecněji ovoce, patří mezi jeho výhody, které spočívají v tom, že osvěžují a zabraňují tomu, aby se pokožka hlavy nestala příliš horká, což je stav, který může způsobit hojné vypadávání vlasů a kožní infekce.

Ošetření vlasů s olejem z Amly

by mělo být prováděno jednou nebo dvakrát týdně. Olej by měl být masírován na celou pokožku hlavy s lehkou masáží. Tímto způsobem umožníte blahodárným vlastnostem Amly proniknout a zároveň stimulovat krevní oběh. Vlasy ošetřujte , když jsou ještě vlhké  a minimální doba působení je 30 minut. Můžete ho nechat působit ještě 1 hodinu nebo déle. Podle některých zdrojů může olej z Amly zůstat v kontaktu s pokožkou celou noc. Důležité je udržet vlasy v ručníku, přinejmenším pro „krátkou“ proceduru. Když přijde čas na odstranění výrobku, umyjte si vlasy teplou vodou, přírodním šampónem nebo marockým jílem.

Olej  z Amly na barvení vlasů

Olej z Amly můžete smíchat s hennou, abyste využili všech jejích výhod i při barvení. Přidejte horkou vodu do směsi a pak ji naneste na vlasy a nechte působit cca 2hodiny.

Nezapomeňte si opláchnout vlasy pouze teplou vodou, vyhněte se použití šamponu nejméně na dalších 24 hodin.

Olej z Amly na tělo

Tento nádherný přírodní produkt lze použít bez výhrad i na kůži obličeje a těla. Aplikuje se na obličej, působí hydratačně a nabízí silný astringentní účinek – stahuje rozšířené póry. Tímto můžete čistit kůži obličeje do hloubky od pupínků a černých teček : přidat 1 lžičku oleje z Amly k několika kapkám teplé vody, míchat a rozetřít na suchou tvář; počkejte 10 minut a opláchněte teplou vodou s vatou namočenou v čistícím mléku. Tato maska ​​vám pomůže zaostřit texturu pleti a učinit ji jednotnější, bez těch černých skvrn a pupínků, které mají tendenci se tvořit. Na těle lze také použít jako masážní olej, nicméně díky své konzistenci musí být po masáži přebytek odstraněn pěknou teplou lázní. Pro zvýšení její relaxační síly je vhodnější používat horkou vanu ( s přidáním několika kapek levandulového esenciálního oleje, s uklidňujícími a relaxačními vlastnostmi), spíše než klasickou a rychlou sprchou.

Kontraindikace oleje z Amly

Tento přírodní produkt nemá žádné zvláštní kontraindikace. Jediné doporučené opatření je vyzkoušet několik kapek oleje z Amly na vnitřní straně paže, než ho namažete na kůži. Tím se vyhnete nepříjemnému podráždění, pokud se vyskytne zvláštní alergie nebo nesnášenlivost.

Amla oil

2 Komentáře k “Amlový olej”

 1. Iveta

  Da sa stim licit aj plet ? Mam vela vrasky a hluboke vrasky

  1. Radomír

   Dobrý deň, amlový olej je vhodný aj na pleť rovnako, ako na vlasy alebo nechty.

Napsat komentář