DMSO (Dimetylsulfoxid)

Dimetylsulfoxid (DMSO) je organická sloučenina se vzorcem (CH3)2SO. Popisuje se jako rozpouštědlo, které má řadu farmaceutických aplikací. Původně bylo syntetizováno v laboratořích v roce 1866 a od té doby bylo studováno pro své různé vlastnosti a účinky. Doporučujeme knihu DMSO – Příručka / Návod k použití od RNDr Harmut Fischer, najdete zde mnoho návodů a vysvětlení na co a jak ho nejlépe použít.

Dimethylsulfid (DMS) je organická sloučenina, která se nachází v některých organických materiálech, včetně některých rostlinných a mořských organismů. Základní surovinou pro výrobu DMSO je právě dimethylsulfid, který se oxiduje na dimethylsulfoxid.

DMSO se široce zkoumá pro jeho různé biologické účinky, včetně jeho schopnosti působit jako protizánětlivý prostředek, analgetikum a přenosové činidlo. Některé studie naznačují, že může mít také antioxidační účinky a může pomoci snižovat oxidační stres v těle.

Jedním z nejvýznamnějších rysů DMSO je jeho schopnost proniknout skrze kůži a tkáně. , což umožňuje snadné a rychlé proniknutí do buněk a tkání. Tato vlastnost mu umožňuje proniknout do oblastí, kde může působit protizánětlivě a zmírňovat bolest.

Vzhledem k jeho různým biologickým účinkům a schopnosti proniknout skrze tkáně se DMSO používá v různých farmaceutických a lékařských aplikacích. Například se používá v některých léčebných procedurách pro snížení zánětu a bolesti u pacientů s artritidou nebo svalovými poruchami. Také se používá jako nosič pro některé léky, což zvyšuje jejich účinnost a pronikavost do buněk.

Dimethylsulfoxid je sloučenina. Byla zkoumána pro různé účely, včetně sportovního využití.

DMSO

DMSO -Dimetylsulfoxid

Farmaceutická kvalita

I když existují některé potenciální výhody a aplikace pro sportovce, je třeba mít na paměti některé důležité faktory a omezení:

 1. Protizánětlivé vlastnosti: Vědci studovali DMSO pro jeho protizánětlivé účinky. Sportovci ho mohou používat k lokálnímu léčení zánětů svalů, kloubů nebo šlach.
 2. Analgetické vlastnosti: Dimetylsulfoxid má také analgetické účinky, což znamená, že může pomáhat snižovat bolest. To může být užitečné pro sportovce, kteří trpí bolestí svalů nebo kloubů.
 3. Rychlá absorpce: Jednou z hlavních vlastností DMSO je schopnost rychle pronikat skrze kůži a tkáně. To znamená, že DMSO může být efektivním způsobem, jak dopravit léčiva do hloubky svalu nebo kloubu.
 4. Možné vedlejší účinky: Přestože Dimetylsulfoxid může mít několik potenciálních výhod, je třeba být obezřetný ohledně jeho použití. Mohou se vyskytnout vedlejší účinky, jako je svědění, podráždění kůže nebo nepříjemný zápach. Před použitím DMSO by měl sportovec konzultovat s lékařem.
 5. Riziko kontaminace: Používejte pouze lékařsky čisté DMSO, abyste minimalizovali riziko kontaminace nebo nežádoucích reakcí.

Před použitím DMSO by měl sportovec zvážit všechna potenciální rizika a výhody a konzultovat s lékařem. Je také důležité řídit se pokyny a doporučením výrobce produktu.

Dimetylsulfoxid byl zkoumán v souvislosti se stárnutím, zejména ve spojitosti s jeho protizánětlivými a antioxidantními vlastnostmi. Zánět a oxidační stres jsou dva faktory, které mohou přispět ke stárnutí a rozvoji různých onemocnění spojených se stárnutím, jako jsou například artritida, srdeční choroby a neurodegenerativní choroby.

Vědci studovali DMSO pro jeho schopnost snižovat zánět a ochraňovat buňky před oxidačním stresem. Některé studie prokázali, že může inhibovat produkci zánětlivých mediátorů a snižovat produkci reaktivních kyslíkových druhů, které mohou poškozovat buňky.

Dimetylsulfoxid může mít několik různých účinků na kůži:

 1. Pronikání do kůže: Jednou z hlavních vlastností DMSO je jeho schopnost rychle pronikat skrz kůži a tkáně. Tato vlastnost mu umožňuje dopravit léčiva do hloubky tkání, což může být užitečné pro lokální léčbu zánětů nebo bolestí.
 2. Protizánětlivé vlastnosti: DMSO se studovalo pro jeho protizánětlivé účinky. Aplikace na postiženou kůži může pomoci snižovat zánět a otoky.
 3. Analgetické účinky: Má také analgetické účinky, což znamená, že může pomáhat snižovat bolest. Aplikace na bolestivé místo na kůži může poskytnout dočasnou úlevu od bolesti.
 4. Hydratace kůže: Někteří lidé tvrdí, že může zvlhčit kůži a zlepšit její stav. Nicméně je důležité mít na paměti, že může také způsobit podráždění nebo suchost kůže u některých jedinců.
 5. Vedlejší účinky: Přestože může mít několik potenciálních výhod pro kůži, spojuje se také s některými vedlejšími účinky a riziky. Někteří lidé mohou mít na DMSO alergické reakce, podráždění kůže nebo nepříjemný zápach po česneku.

Používejte DMSO opatrně a dodržujte pokyny výrobce. Před jeho použitím byste měli provést test citlivosti na malé části kůže, abyste zjistili, zda máte na tuto látku nějakou alergickou reakci. Doporučuje se také konzultovat s lékařem nebo dermatologem, pokud máte nějaké obavy ohledně použití DMSO na kůži.

DMSO

DMSO -Dimetylsulfoxid

Farmaceutická kvalita

DMSO (dimethylsulfoxid) má potenciální účinky na klouby a artritidu. Některé studie naznačují, že může mít několik pozitivních účinků:

 1. Protizánětlivé vlastnosti: Vědci studovali DMSO pro jeho protizánětlivé účinky. Aplikace na postižené klouby může pomoci snižovat zánět a otoky.
 2. Analgetické účinky: Má také analgetické účinky, což znamená, že může pomáhat snižovat bolest. Aplikace na bolestivé klouby může poskytnout dočasnou úlevu od bolesti spojené s artritidou nebo jinými kloubními potížemi.
 3. Zlepšení průtoku krve: Některé studie naznačují, že může pomoci zlepšit průtok krve v postižených oblastech, což může podporovat hojení tkání a zmírnění bolesti.
 4. Schopnost pronikat skrze kůži: Jednou z hlavních jeho vlastností je schopnost pronikání skrze kůži a tkáně. DMSO dopravuje léčiva do hloubky kloubních tkání, což může být užitečné pro lokální léčbu artritidy.

Dmso a Magnezium sulfát / Hořčíkový olej

Hořčíkový olej a Dimetylsulfoxid je naprosto fascinující dokonalé spojení těchto dvou přírodních látek. DMSO umí zrychlit regeneraci a uzdravení po úrazech, zraněních a břišních operacích, přičemž pooperační riziko srůstů rapidně klesá.

 • Zjizvená tkáň vnitřní a povrchová je kvalitnější, pružná a jemná.
 • Zmírňuje zánět, zlepšuje prokrvení a působí jako antioxidant.
 • Transdermální použití hořčíku podporuje krevní oběh, zmírňuje křeče, dodává potřebný hořčík.
 • Přispívá ke snížení únavy a vyčerpání.
 • Uvolňuje namožené svaly, podporuje jejich regeneraci.
 • Ulevuje od bolestí zad, zánětu šlach, karpálů.
 • Kombinace DMSO a Hořčíkového oleje by měla být první volbou, když je bolst svalů z námahy, bloknutých zad, bolestech kloubů, úleva přichází po pár minutách.

To vše a více umí užasná kombinace DMSO a Hořčíkového oleje.

DMSO-a-horcikovy-olej-100ml

DMSO + Hořčíkový olej

Dmso a Magnezium sulfát – hořčíkový olej naprosto fascinující dokonalé spojení těchto dvou přírodních látek.

Napsat komentář