Uteč Blecho – Křemelina a neem proti vnějším parazitům

Uteč Blecho! Křemelina a neem proti vnějším parazitům.

kremelina-diatomplus-utec blecho

Komerční bleší repelenty, které běžně koupíte na trhu jsou plné toxickýckých chemikálií, díky nim zemřou tisíce zvířat ročně. Zapomeňte na toxické látky a chemikálie. Použijte Uteč Blecho, prášek z nadrcené byliny neem a křemeliny. Tento přípravek proti blechám, neodpuzuje jen blechy, ale také klíšťata, mouchy, komáry, pavouky a další otravný hmyz.

Použijeme:

Křemelinu pro lidskou potřebu, takzvanou food grade s osvědčením o nezávadnosti. Křemelina je velmi jemný prášek, který je ve skutečnosti tvořen ze zkamenělých zbytků drobných vodních organismů takzvaných rozsivek, jejichž kosterní pozůstatky jsou z přírodní látky oxidu křemičitého. Pokuď by jste se na křemelinu podívali pod mikroskopem uvidíte částečky křemelin, které jsou ostré jako břitva – ne pro vás, ale pro hmyz. Křemelina pronikne vrchním obalem hmyzu a způsobí jejich smrt dehydratací. Jinými slovy, nezabíjí chemickou reakcí, ale fyzikálním způsobem. Pro nás a naše zvířata je to jen měkký prášek. Je to neškodný minerál oxidu křemičitého.

NeemPrášek Neem

Neem je bylina používána v některých lécích. Po stovky let byla tato bylinka používána jako bylinný repelent proti hmyzu, proti blechám, klíšťatům, vším, roztočům, mravencům, komářům a dokonce i některým pavoukům. Sloučenina v Neem bylince, Azadirachtin, zastaví vývoj larev hmyzu. Takže vlastně zabraňuje rozmnožování larvám. Azadirachtin je takový odstrašující prostředek pro hmyz, hmyz se nedotkne ničeho, co má na sobě Neem. Neem také obsahuje salannin, je to stejně účinná látka na odpuzování těch otravných malých zvířátek. Některé studie ukazují, že je ještě účinnější než chemické DEET! Neem má také hydratační účinky a zklidňuje svědící, podrážděnou a suchou pokožku. Neem má také antibakteriální účinky (přidává se často do šampónů a mýdel).

Poznámka: Potravinářská křemelina je BEZPEČNÁ, přičemž je nutno vyvarovat se krystalické nebo filtrovací křemelině která je škodlivá při vdechování. Potravinářská Křemelina DiatomPlus je zpracována odlišně a není škodlivá pro vás nebo vaše mazlíčky. Křemelina DiatomPlus je bezpečná i při vnitřním užití, ale jako při každém jiném prachu by jste měli používat ochrannou masku při dýchaní, pokud si myslíte, že je možnost nadýchání se při práci s křemelinou.

 

Jak používat Uteč Blecho:

Uteč Blecho aplikujte od hlavy k ocasu podél páteře. Ujistěte se, že srst vašeho psa je suchá. Vždy můžete pročesat psí chlupy v opačném směru, takže prášek je skutečně aplikován na kůži a ne jen na kožešinu. Vyhýbejte se tomu aby se prášek dostal do očí nebo nosu zvířete. Dále třete prášek na břichu a nohách, věnujte zvláštní pozornost tlapkám. Nezapomeňte dostat co nejvíce blešího prášku na kůži jak je to možné, a nezapomeňte na ocas!

Můžete aplikovat tento proces asi jednou za 3-4 týdny. Pokud se vaše zvíře namočí ať už při koupání nebo hraním ve vodě, budete muset znovu aplikovat Uteč Blecho, jakmile bude srst vašeho zvířete znovu suchá..

Jeli vaše zvíře napadené blechami, budete muset Uteč Blecho použít častěji (každý den nebo obden) hlavně na oblast kde se nacházejí blechy.

Také můžete posypat pohovku, podlahu, podlahové lišty, parapety a kdekoli jinde, kde se váš zvířecí miláček nejčastěji zdržuje. Prášek nechte asi 36 hodin působit a pak vysajte. Opakujte každý měsíc, pokud máte pocit, že blechy stále žijí. Bude to fungovat, ale ne hned a zvláště pokud je tam silné napadení. Trpělivost a píle je klíčová v boji proti blechám. V případě opětovného zjištění, opakujte aplikaci.

 


Uteč Blecho! koupíte na Diatomplus.cz

Napsat komentář