Říjen

Kalendář zdraví – Říjen

Říjen: sbíráme a zpracováváme šípky pro jejich vysoký obsah vitamínu C, jedná se o divoce rostoucí růži Rosa canina, šípky sbíráme po celý říjen a listopad, ideálně počkat po prvních mrazících, kdy jsou plody nejsladší. Sušíme při 30 – 35°C tím zachováme více vitamínů. Šípky mají mnoho benefitů pro naše zdraví, například pomáhají regulovat hladinu cukru v krvi, má protizánětlivé účinky, snižovat bolest při revmatoidní artritídě, příznivě působí při močových problémech a zvyšuje imunitu.

Podle tradiční čínské medicíny, je žaludek nejvíc ohroženým orgánem spolu se slinivkou, játry, žlučníkem a dvanácterníkem.

Na žaludeční vředy doporučuje pan Janča recept z bílého zelí o minimální hmotnosti 1kg, kdy se nakrájí a dá do mixéru, rozmixuje, šťáva vytlačí a dá se do chladničky do maximálně 5°C, užívá se 5x denně 10 až 20 dkg šťávy (jedna sklenička). Do každé dávky je vhodné přidat 5 dkg šťávy z celeru, délka léčby trvá 14 dnů. Reflexní zóna žaludku se nachází na šlapkách obou chodidel pod 1.nártními kůstkami, na levém chodidle je vstup do žaludku na pravém výstup. Masírujte i zónu slinivky, jater a ostatní navazující plošky, trvání masáže není časově omezeno.

Bylinná směs na žaludek, střeva a slinivku:

majoránka 25 gr, šalvěj 25 gr, máta peprná 25 gr. Levandule 25 gr, připravíme výluh z 1 polévkové lžíce směsi na 1 šálek vody a pijeme 1 až 3x denně.

Psychosomatika, příčiny dysfunkce orgánů na psychické úrovni.

  1. žaludek – neschopnost strávit kritiku
  2. slinivka – neschopnost přiznat si lásku, touhu po ní
  3. slezina – neschopnost bránit se negativním myšlenkám

Afirmace: Procházím životem bez problémů. Mám se ráda, důvěřuji, že průběh života je pro mě příznivý, jsem v bezpečí, vše je v pořádku. Můj život je sladký.

Sladký recept na posílení elementu země: Ingredience: 150gr rozinek 150gr sušených švestek 200gr vlašských ořechů 200gr najemno namletých ovesných vloček 200gr rýžového sirupu (sladu) Postup přípravy: Sušené ovoce namočte na 1hodinu do malého množství vody, vlašské ořechy umelte v mlýnku. Na pánvičce jemně na sucho opražte ovesné vločky, vše spolu smíchejte a přidejte sirup. Ze směsi vytvarujte kuličky obalte v carobu, kokosu, nebo mletých ořeších. Dobrou chuť :-)


 

Vitamin C v rostlinných kapslích 60 ks

Napsat komentář