Typy křemeliny a jejich využití

Křemelina má celou řadu využití. Tato rozdílná použití vpadají do různých kategorií v závislosti nad zamýšleným použitím křemeliny. Je velmi důležité mít neustále na paměti rozdíly, přičemž pro většinu vašich organických potřeb hledejte potravinářskou křemelinu (food grade). Ať už chcete deratizovat váš koberec, nebo zbavit blech vašeho psa, doporučována je vždy potravinářská křemelina. Při koupi křemeliny se vždy ujistěte, že kupujete potravinářskou křemelinu, čtěte pozorně etikety a upozornění a neváhejte si zeptat platný certifikát vydaný českou akreditovanou laboratoří. Ne vydaným v zahraničí, kde si nedokážete ověřit jeho originalitu a pravost.

BAZÉNOVÁ KŘEMELINA (POOL GRADE)

Je velmi důležité být opatrný s tímto druhem křemeliny. Vzhledem k porézní povaze rozsivek má schopnost filtrovat nečistoty a to i ve vodě. Aby se dosáhlo bazénové kvality, výrobci zahřívají křemelinu do vysoké teploty. Tento zahřívací proces změní křemelinu natolik, že více nebude fungovat ve vašem domě nebo zahradě tak jako potravinářská křemelina.

KŔMNA KŘEMELINA (FEED GRADE)

Jak již bylo zmíněno dříve, křemelina musí projít určitými testy, které přesně určí, že křemelina odpovídá potravinářské kvalitě. Tato křemelina už dnes není až tak běžná proto, že většina lidí používá pro svá zvířata potravinářskou křemelinu. Ještě stále lze nalézt křemelinu, která byla zařazena pouze pro použití pro zvířata vzhledem ke své kvalitě a zpracování. Pozorně čtěte informace na etiketách a věnujte zvláštní pozornost části, která informuje pro jaké použití je kupovaná křemelina určena.

POTRAVINÁŘSKÁ KŘEMELINA (FOOD GRADE)

Obecně platí, že se jedná o nejvyšší kvalitu a nejvhodnější k použití. Pro téměř všechna použití popsaných v našich článcích doporučujeme používat pouze potravinářskou křemelinu DiatomPlus. Je to víceúčelový a bezpečný produkt, který může být použit u vás doma, na dvoře nebo na zahradě.

Máte dotazy?

S křemelinou byste se měli držet značky, které důvěřujete. Jistota, že vaše křemelina je organická a testovaná vám přinese větší klid na duši při používání tohoto produktu kolem vašeho domu a vašimi blízkými. Máte-li jakékoli dotazy týkající se křemeliny DiatomPlus, můžete nám poslat váš dotaz na info@diatomplus.cz.

7 Komentář k “Typy křemeliny a jejich využití”

 1. Ingrid Šperlová

  Dobrý deň,
  Môžem kremelinu brať v tehotenstve?
  Ďakujem za odpoveď, s pozdravom Ingrid

  1. Radomír

   Dobrý deň, áno, kremelinu môžete užívať aj počas tehotenstva a dojčenia. Je však dôležité upozorniť, že kremelina má silné detoxikačné účinky a preto dávkovanie je potrebné znížiť na polovicu a tiež je dôležité poradiť sa so svojim lekárom.

 2. eva sojáková

  Dobrý deň,
  Snažím sa dopátrať sprievodný leták ku kremeline, užívateľské rady ,no nenachádzam,.
  Mohla by som poprosit zaslanie mailom?Prave sme objednali ďalšiu dávku, od minula som sprievodný list nenašla a teraz sa ku mne ani nedostal, objednávali sme spoločne.
  Zaujíma ma hlavne či je potrebné užívať nalačno.
  Ďakujem!
  s pozdravom Eva Sojáková

  1. Radomír

   Dobrý deň,

   Kremelinu DiatomPlus odporúčame užívať najmenej hodinu pred alebo hodinu po jedle alebo užití iných doplnkov alebo liekov. Čas užívania nie je rozhodujúci, kremelinu môžete užívať kedykoľvek počas dňa, ale osvedčené je však užívanie ráno. Kremelinu neodporúčame užívať pred spaním, nakoľko môžete pociťovať príliv energie a problém zo zaspávaním.

   Príbalový leták s podrobnými informáciami sme Vám dodatočne zaslali na zadanú emailovú adresu. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

  2. Radomír

   Dobrý deň, leták sme vám zaslali na uvedenú emailovú sdresu s podrobným popisom kremeliny a s návodom na užívanie. Kremelminu odporúčame užívať na lačno, ale nie je to podmienka.

 3. Adriana Večerková

  Dobrý den,mám problém s vypadáváním vlasů,který druh Křemelíny by jsem měla užívat?
  Děkuji za odpověď,s pozdravem Večerková

  1. Radomír

   Dobrý deň p. Adriana,

   doporučujem potravinársku kremelinu DiatomPlus s ktorou máme dlhoročné osobné skúsenosti a sami ju užívame. Zamiešate jednu polievkovú lužicu kremeliny v ľubovoľnom nápoji (voda, džús, šťava a pod.), nie v teplom a hneď vypijete. Užívate jedenkrát denne, ráno alebo večer. Je to dlhodobý proces, takže výsledok sa nedostavý z tyždňa na týždeň, nič také neexistuje. Tiež doporučujem, komerčné, prechemizované a preparfumované, či už lacné alebo drahé šampóny, nahradiť marockým ílom, ktorý síce neobsahuje žiadne parfumy, nevonia a ani nepení ako komerčné saponáty na vlasy, ale dokonale vlasy ošetrí, dodá im potrebné minerály a vitamíny, lesk a vyživý pokožku hlavy a korienky vlasov.

   Na záver len dodám, že kombinácia kremeliny a marockého ílu je to najlepšie čo Vám môžem doporučiť.

   KREMELINA: https://www.diatomplus.cz/kremelina/
   MAROCKÝ ÍL: https://www.diatomplus.cz/marocky-jil/

   S pozdravom Radomír

Napsat komentář